Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu

Selamlar,

5000 TL borç birikmiş 2012'den beri. 2014 Ağustos'da mezun oldum. Okuldan belge alıp, öğrenci olduğun dönemdeki borçları sildirebilirsin diyorlar. Geçen yıl da 8 ay falan sigortalı çalıştım. Şimdi de Ekim'den beri sigortalı çalışıyorum.

Ne olur durumum?

yaş kaç hele, cinsiyet ne? baba sigortalı mı işsiz mi?

erkeksen 25 yaş üstü okuyup okumadığın önemsiz
kadınsan evli misin?

ya da siktir et. sik anasını git memleketten imkanın varsa. bahane olur.
  • ibomiu  (09.12.14 12:26:25)
transkript goturursen, o donemde ogrenci oldugunu kanitlarsan siliyorlar.
Bunun yaninda 8 ay sigortali calistigini gosteren belgeleri de ver. Sadece calismadigin donemdeki borcun kalir.

  • archely  (09.12.14 12:30:20)
okuyorsanız 25 yaşına kadar
okumuyorsanız 18 yaşına kadar

size bakmakla yükümlü olanların sigortasından yararlanırsınız.
yukarıdaki şartları sağladınız halde borç çıkarıldığını düşünüyorsanız, durumu kanıtlayan belgeler ile birlikte sgk müdürlüğüne başvurun.
nedir bu belgeler? borç çıkarılan dönemler içinde okuduğunuzu ve/veya çalıştığınızı gösteren belgeler.
  • cemiyetin unlu simasi  (09.12.14 12:30:40 ~ 12:30:54)
erkek, şubat 89'luyum. yani geçen şubat ayında 25 bitti. 8 ay çalıştığım dönemde aynı zamanda öğrenciydim. o yüzden 8 ay çalıştığım dönemin bir önemi yok gibi. sen bu sürede çalışmışsın tam zamanlı nasıl öğrencilik derler mi diye tırstım da, o zaman da çalıştığımı ispatlarım.

ama ekim'den itibaren çalıştığımı gösteren bir belge almam lazım demek ki.

teşekkürler.
  • marcowhisky  (09.12.14 14:33:33)