doğum günü sizler için önemli bir gün mü?

yani o gün illa sevdiğinizle/arkadaşlarınızla/ailenizle birlikte olmak ister misiniz? yoksa öyle küçük bir kekle, pastayla kutlayıp gün içinde başka bir şey yapmamaları sizi üzer mi?

Birlikte olmak isterim. Kucuk veya buyuk kutlamak değil de, hatirlanmasi ve beraber olmak mutlu eder. Diger turlu uzulurum.

  • yuzır  (05.12.14 22:34:37)
Önemini yavaş yitirmeye başladım çünkü arkadaşım kalmadı ailemle de kutlamak denirse işte.

Gönül ister arkadaşlarla parti yap ama hiç olmadı olmayacak gibi
  • indescribable  (05.12.14 22:34:51)
hiç kutlanmasa daha mutlu olurum. ne bileyim sevmiyorum öyle şeyleri. başkasınınkini kutlamayı, hediye almayı severim ama.

  • Aerdem  (05.12.14 22:35:14)
Halbuki çok heveslenirim her sene elimde patlıyor :/

  • indescribable  (05.12.14 22:35:20)
ben çok önemsemem aramasalar sormasalar. ama işte insanlar mutlu olsun diye mecburen arayıp kutluyorum ya da bir şeyler yapıyorum.

  • justinho26  (05.12.14 22:35:23)
önemli,kutlamak istiyorum ama uzun zamandır kutlayamadım::( Umarım bu sene

  • isadora  (05.12.14 22:35:34)
sevdiğim insanların doğum günü benim için önemli, kendiminkini önemsemiyorum, kutlamasalar bozulmam hiç. ama prenses gibi hissettiriyorlar.

  • rock n roll  (05.12.14 22:35:52)
Dogum gunlerim cok cok onemli benim icin. Unutan bir yakinim varsa cok uzulurum. Hediyeler dogum gunlerinde ayri guzel, keske herkes alsa :(

  • sayns  (05.12.14 22:36:05)
ölüme bir yıl daha yaklaştığım gün, hiç sevmiyorum, neyini kutlarlar anlamıyorum.

  • e_rsin  (05.12.14 22:36:32)
hayır tabii. insan yaşlanıyorum diye sevinir mi?

  • mdmfk  (05.12.14 22:37:02)
Önemli. Çünkü herkes huyumu bildiği için kitap hediye eder. Her sene mayısın otuzunda onlarca kitabım olur, coşarım.

  • solemio  (05.12.14 22:37:02)
Kendi doğum günüm kutlanmaya kutlanmaya önemsizleşti kendi adıma ve ne hediye ne de kutlama gibi beklentim yok ama birilerinin hatırlaması, araması veya mesaj atması ister istemez hoşuma gidiyor.

  • an engineer  (05.12.14 22:37:47)
önemli.

  • marla is in my head  (05.12.14 22:39:51)
Sevdiğim insanlarla birlikte olmak isterim. Doğum gününe çok da önem verdiğim için değil aslında ama yaş almak bana baya bi üzüntü veriyor, son yıllarda doğum günlerimde hep moralim bozuk, üzgün oluyorum. O yüzden etrafımda insanlar olsun istiyorum, üzerimdeki olumsuz havayı dağıtmak ya da unutmak için.

  • buff  (05.12.14 22:43:04)
hiç önemli bir gün değil. tam tersi, doğum günümü saklamaya çalışıyorum samimi olmadığım ama bulunmak durumunda olduğum ortamlardan ki gereksiz atraksiyonlara girmesinler.
ailem sağolsun, bütün çocukluğum festival tadında doğum günleriyle geçti ki çok da severdim, o yüzden hevesimi almışım herhalde.
ama en en yakınlarım bir telefon etsin, yoksa kızarım.
  • asisamus  (05.12.14 22:44:05)
yazılan iki alternatifin "büyük kutlama" ve "küçük kekle kutlama" olduğunu görünce, doğum günü sadece facebook ve whatsapp'tan kutlanan birisi olarak ağlamaya başladım ben.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (05.12.14 22:44:59)
benimkinin kutlanmasına, kimsenin hatırlamasına bile gerek yok. olmasa da olur.

  • lemmiwinks  (05.12.14 22:46:48)
hayır hiç bir önemi yok hem de hiç yok.

  • bartholomew87  (05.12.14 22:47:54)
güzel insanlarla olduğun zaman gerçekten güzel.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.12.14 22:49:41)
Önemsemiyorum. Bu zamana kadar da hiç kutlamadım. Bu nedenle de herhalde kimse bilip, bilse de hatırlayıp kutlamaz. Bu nedenle kimseye kırıldığımı bilmem, asla üzülmem. Sanırım biri hariç çok yakın arkadaşlarım da genelde önemsemiyor. O nedenle çok rahatım.

  • a perfect lie  (05.12.14 22:50:01)
cok sey istemem. ailemle ve sevdiklerimle olsam yeter.
bu seneki sahane gecmisti mesela. bebegimiz dogmustu daha yeni, onu sevdim kokladim. pasta kestik annemlerle teyzemlerle. iyiydi yani, guzeldi. huzurumu kaciracak hicbir insan yoktu etrafimda.

ama onemserim. o gun bir seylere uzulmek, birileri tarafindan incitilmek istemem.
  • federer  (05.12.14 22:50:14 ~ 22:50:48)
sadece sözle ve sıcakkanlılıkla kutlamalar yeterli olur benim için. büyük bir şeye gerek yok.

  • chachachablues  (05.12.14 23:03:03)
birileriyle beraber doğum günü kutlamayı, birilerinin benim doğum günümü kutlamasından, süpriz yapmasından, hediye vermesinden hoşlanmıyorum, odak noktası olmayı sevmiyorum :)

ama başkalarının doğum gününü kutlamayı hediye hazırlamayı seçmeyi vermeyi seviyorum çünkü insanlar mutlu oluyor

doğum günüm bu ay, kutlanmazsa sevinirim :)
  • freebird5406_2  (05.12.14 23:05:09 ~ 23:06:14)
2 tane doğumgünüm var. 15 gün arayla. bir tanesinden başlıyorum diğerine kadar 15 gün boyunca kutluyorum. hatta yakın arkadaşlsrım, annem, eşim gece 12de falan kutlamazsa da trip atıyorum asjdhdh

  • sta  (05.12.14 23:06:04)
Çok önemlidir. Ne yapıp eder o gün izin alırım denk getiririm. Öyle başkaları kutlasın manasında önemli değildir benim için, kimseye fuzuli yük olmak istemem sırf o gün doğmuşum diye. Kendim kutlarım. Sevdiğim bir şeyleri yaparak ve çalışmayarak. E tabi bunun dışında arkadaşlarla ailemle ayrı ayrı küçük kutlamalar oluyor. Daha fazlasını ne isterim ne beklerim onlardan.

  • emirkulu2  (05.12.14 23:06:32 ~ 23:07:35)
i1.kym-cdn.com

benim insanlarda gördügüm bu. cocukluktan sonra pek mutlu olanini görmedim zaten. bana gelince ben sevmiyorum o muameleyi, insanlar kutlamiyorlar da artik, ben de onlarinkine cok takilmiyorum eskisi gibi. odak noktasi olup kutlama vs beni cok rahatsiz ediyor. kimin samimiyeti gercek bildigimden pek tebessümle karsilik veremiyorum da. sikintili iste.
  • wiillii  (05.12.14 23:11:07)
Parti de yapmam, yapılmasını da pek sevmem. Sevdiklerim yanımda olsun yeter. Abartı ve samimiyetsiz kişilere ve olaylara gerek yok

  • purplee  (05.12.14 23:15:01)
ben son bikaç yıldır kutlamıyorum. yani insanları çağırıp event yapma kafalarına girmedim. geçen sene bende gizli bi sürpriz yaptılar. çok ciciydi ama ben uğraşmam sanırım partiyle filan.

  • bruceandwayne  (06.12.14 00:13:33)
Herhangi bir gün gibi eve gelip film izleyerek geçmesini istemem. Ama adet yerini bulsun diye küçük bir kek/pasta kesilse ya da 3-5 kişi bişeyler içilmeye çıkılsa, iki kadeh de benim için kaldırılsa kâfi. Sevgilim/kardeşim gibi birileri dışında da birinin hediye almamasını ümit ederim. Alıyorlarsa da 10-20 TL'den pahalı bişey olmasın.

  • long live rock n roll  (06.12.14 00:34:50)
ben çok önemserim ve yakınlarım unutursa çok üzülürüm. ama partiler vs hiç sevmem. sevdiklerim yanımda olsun özel bi gün geçireyim isterim.

  • anneboleyn  (06.12.14 00:37:38)
Doğum günüm hep öyle zamanlara denk geliyor ki kutlama düşünecek hal kalmıyor ama annem babam hep pasta alırlar o pasta kesilir :D gerçi son doğum günümde sadece kardeşim vardı yanımda, biz de mcdonaldstan double menü söyleyerek kutlamıştık ahsjahd

Kutlamak hoşuma gidiyor tabi de olmasa da çok dert değil.
  • capitatum  (06.12.14 01:18:28)