en büyük ve aynı zamanda makul hayaliniz nedir?

gerçekten inanıyorsanız, dünya-neptün arası minibüs işletmek dahi yazabilirsiniz tabii. ama makul, yapabileceğinize inandığınız, mümkün gördüğünüz hayallerinizden bahsediyorum. 30 yaşındaki adamlar "futbolcu olmak" yazmasın o yüzden :(

"peki en büyük hayalim makul değilse??" diyenler de ortasını bulsun.

being the most powerful person on earth :o

  • neseranni  (05.12.14 18:31:48)
bir ya da iki yıl içinde yurt dışına gidip eğitimime ve daha sonra da yaşamıma orada devam etmek.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.12.14 18:34:52)
sabahları istediğim saatte kalkabileceğim bir ekonomik düzen kurmak.

  • g7mor  (05.12.14 18:38:49)
-hiçbir şeyin fiyatını düşünmeden alışveriş sepetine ekleyebilecek kadar paraya sahip olup dostlarla harcamak.
-beyonce ile sahnede düet yapmak..
-herhangi (iyi) bir konuda dünya çapında tanınmak.
  • m e b  (05.12.14 18:42:05)
dünyayı gezme hayalimi makul kıldım. dünyayı gezmenin mantıksız olacağını ve makul olmadığını düşünerek (tüm dünyayı gezmek) liste yaptım. ve sadece onları görmek istiyorum. bunun için zıng diye hemen olsun değil yayarak. yani sistematik bir şekilde 7,8 yılda belki daha uzun. çok fazla yer var. yılda 21 gün iznim var.

  • secilmis uye  (05.12.14 18:42:43)
orta avrupa'da arnavut kaldırımı bir sokakta, sarı sokak lambalarının odanın içine yansıdığı eski ve ufak bir dairede, sabahları işe giderken aynı koşe başı mekanında kahve gazete rutiniyle, geceleri içeri dolan sokak lambalarının ve yağmur sesinin altında sabahlara kadar piyanomda chopin çalabilmek..

bunu istiyorum ben evet.
  • vonkhar  (05.12.14 18:43:12)
www.youtube.com

30 yaşıma geldiğimde bunu yapıcam
  • mirty  (05.12.14 18:43:19)
ulan şu sistemin bizi getirdiği hale bak, soruna cevap düşününce anladım.

maddi zorluk gözetmeksizin, kıt kanaat da yaşasak yarın bir gün, bunu dert etmeyecek bir eş istiyorum. aşkımız banka hesabımızla paralel işlemesin, birbirimize baktıkça artsın istiyorum. benim de hayalim bu. bir apartman dairesinde, büyük hayaller kurmadan, 2 çocuklu, gerçek anlamda "sıcak" bir ev istiyorum.

hayale bak amk. allah belanı versin dünya, allah belanı versin..
  • brotha b  (05.12.14 18:45:03)
türkiye'de trenle gidilebilen her yere trenle gidip şehirleri katlanır-taşınabilir bisikletle gezmek. bi sonraki aşama trans sibirya turu ama o zor iş, makul diyıl.

  • uepuey  (05.12.14 18:45:32 ~ 18:48:13)
Hayalsiz, kit kanaat, alçakgönüllü bir hayat.

Bir de pescador suz bir duyuru (saka)
  • damdanakan  (05.12.14 18:46:24)
hm.

kendi olduğum üniversitede tüm sistemi değiştirip adam akıllı mezunlar vermek, sonrada bir şekilde yüksek öğretimi hallaç pamuğu gibi atarak değiştirmek, üniversitelerin bir kısmını, ve bir çok fakülteyi kapatmak, mezun ve öğrenci sayısını azaltmak, kadrolaşmayla gelen akademisyenlerin kökünü standartları yükselterek kazımak, ve elitist/kaliteli bir üniversite eğitimi ve ona alternatif sağlam meslek liseleri sistemi oluşturmak.
  • efrasiyab87  (05.12.14 18:46:49 ~ 18:47:15)
Nobel almak

  • Haldamir  (05.12.14 18:54:13)
- lisans egitimine gecmek & bitirmek
- sonrasinda almanya'ya yerlesip orda yasamaya devam etmek
- o an tr'nin durumuna da bagli bu ama; bi 10 yil sonra turkiye'de alternatif okullar acmak. alternatif egitim yontemleri falan.
  • hjarteblod  (05.12.14 19:00:18)
- pilot olmak. (Bir sağlık sorunu yaşamazsam bu tamam sayılır)
- 5 yabancı dil öğrenmek. (1,5/5)
- çok iyi piyano çalmak.
- yazar olmak.
- güvenebileceğim, birbirimizi çok seveceğimiz, beraber dünyayı gezebileceğimiz ve çocuk istemeyen bir kadın.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (05.12.14 19:13:21)
öncelikle kendim de dahil olmak üzere etrafımda kimsenin sağlığının bozulmamamasını istiyorum.
sonra da vergi sıralamasında ilk 1000e girsem yeter

  • sta  (05.12.14 19:14:14)
galaksi dominasyonu falan işte.
o sayılmazsa euueeüü.. batiskaf yapmak istiyorum.

  • namus ninjası  (05.12.14 19:15:09)
şu an yaşadığım hayatım benim için 30 yaş öncesi makul hayalimdi. artık büyüklere bakıyorum.

  • washe  (05.12.14 19:33:56)
-yeni zelanda'ya yerleşmek (kendi mesleğim orada aranan mesleklerden olmadığı için hala yollarını aramaktayım aslında) ve tanrının bile unuttuğu şeklinde tabir edilebilecek bir yere çöküp çimentonun kullanılmayacağı, kendim için bir ev inşa etmek (ya da elimden geldiğince inşasına katkıda bulunmak)

-türkiye'den çıkamayacaksam da bir an önce bateri çalmayı öğrenmek, bir gruba dahil olmak ve antalya'nın kaş ilçesinde yaşayıp akşamları bir barda tıngırdatmak, gündüzleri ise ufak bi tükkan işletmek

istiyorum.
  • treamorg  (05.12.14 19:36:33)
1,5 sene sonra yapilacak mesleki yeterlilik sinavini vermek.

  • raskolnikovv  (05.12.14 19:59:45)
Kuzey ışıklarını görmek.

  • reavelyn  (05.12.14 20:28:51)
kendi oynadığım filmin galasına gitmek

  • mahnita  (05.12.14 23:26:39)
Los Angeles'a taşınıp müzik grubu kuracağım.

  • i was made for you  (05.12.14 23:31:11)
abd'de federal olmak.

  • xenophobe  (05.12.14 23:34:28)
ölmeden önce dünyanın olabildiğince çok köşesini görmüş olmak ve hiç değilse birkaçında turist sayılmayacak ölçüde ikamet etmiş olmak.

  • gis  (05.12.14 23:39:26)
@xenophobe, abi onu yapabilir misin bilmiyorum ama istanbul'daysan eğer donut ve kahve al. allahıma kitabıma federal gibi hissediyosun. çok eğlenceli. ben yaptım bi kere, sanki iki saat önce adana dürüm gömen adam ben değilmişim gibi havalara girdim. dammit falan diyom sinirlenince. donutu sindirince geçiyo ama.

  • pescador  (06.12.14 08:35:35)
Dünya turuna çıkmak. Birkaç yıldır para biriktiriyorum, yeterli miktara ulaşınca istifa edip çıkmayı planlıyorum.

  • angelus  (06.12.14 09:16:22)
Trenle önce anadolu sonra tüm eski hatlarda yolculuk yapmak.

Başka hayallerim de var ve benim hayattan beklediklerim, amaçlarım için çok daha önemli yere sahipler. Onlar listede ve listedekileri sırası geldikçe bir bir gerçekleştiriyorum zaten. Benim için listeye giren ya olur ya da zaman içinde vazgeçerim yapmam. Tren yolculuğunu listeye alamadım bir türlü, yapamam gibi geliyor, aklımda var ancak listede yok. Onun için de en büyük hayalim bu, beni korkutan yapamam gibi olan hayal.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.12.14 09:18:24)