raw food, çiğ beslenme , doğalgaz kesik aslında.

çamuru pişirerek insan yapabilirim. ama çiğ yemek dendiğinde her yaptığım çamur gibi oluyor.

evde doğalgazım şu sebepten kesik www.eksiduyuru.com

yiyecek olarak şu an tükettiklerim: peynir zeytin yumurta (elektrikli makinesi var), süt, mısır gevreği..

doğalgazın kesik oluşunun hayatımı çok fazla kısıtlamasını istemiyorum. bildiğiniz pişirmeden yenecek tarifler var mı? çiğ beslenme diyetini inceliyorum. henüz pek bir şey bulamadım.

benim çiğ beslenmemde kettle ve yumurta pişirme makinesi desteği de var. hadi güzel şeyler yiyeyim.

yoğurt ye, seviyorsan ayran kefir vs iç.
kuru yemiş kurtarıcı olabilir.
peyniri iyi seç, lor olabilir, tam yağlı beyaz peynir olabilir.
zeytinyağlı salatalar yap kendine, peynir ceviz yumurta vs ekleyebilirsin salatana.
aslında yumurtayı haşlayabildikten sonra o karın bir şekilde doyar gibi geliyor bana.
  • icemint  (04.12.14 09:08:10)
kettle varsa indomie ramenler var, bi kaseye atıp sıcak su ekleyince 3-4 dk.ya hazır oluyor. 1 liraydı en son carrefour'da www.myasianstore.com

onun dışında sandviç ve salata türevlerini araştırabilirsin.

fırının yok mu bu arada?
  • neseranni  (04.12.14 09:11:14)
konserve ton balığı
hazır noodle

  • innerbliss  (04.12.14 09:25:00)
30 tl ye eski tip elektrikli ızgaralar satılıyor. onunla bütün bu hazır köfteleri, nugget ve türevi tavuk çeşitlerini ve hatta et, balık pişirebiliyorsun.

  • ladonna  (04.12.14 09:28:00)
cingen pilavi

malzemeler
cokelek-kesik-keş ( her ne diyorsaniz)
1 domates, 1 biber, varsa maydonoz, dere otu
bol zeytinyagi(ekmek banmalik)
istege bagli zeytin
tuz, pul biber vs.
  • fallopian  (04.12.14 10:40:22)
-semizotunu çiğ şekilde yoğurtla tüketebilirsin.
-insanlar pek bilmese de, ıspanak da çiğ tüketilebilen bir sebzedir, hatta süper olur. iyice yıkanan ıspanak ve kırmızı biberle (baharat olan değil) sade bir salata yapabilirsin.
-soğuk çorbalar en iyi raw food yemeklerindendir. soğuk çorbaların ise en meşhuru gazpachodur. elinde güzel domates varsa yapabilirsin.
-sürahi blenderın varsa smoothie hazırlayabilirsin. yeşil yapraklı sebze, havuç, meyve hepsini karıştırıp içebilirsin. doyurucudur.
- ton balığı kurtarıcın. paran varsa füme somon, nispeten ucuz olan füme hamsi vs. tüketebilirsin.
-kuruyemiş ye, tok tutar.
-bir de ingilizcen varsa şuraya bakabilirsin: www.therawtarian.com
  • treamorg  (04.12.14 10:40:57)