Tek yaşayanlar ne yiyorsunuz akşamları:)

yemek olayını halletmem lazım, hem sağlıklı hem doyurucu ve maliyeti uçuk olmayan yemek önerilerini bekliyorum:)

Soslu makarna çeşitleri : Kremalı matarlı, Kremalı tavuklu, Yeşil salatalı, Bonfileli, Mısırlı, Sade
Soslu salata çeşitleri : Tavuklu, etli, peynirli vb.
Ton balığı ve salata
Fileto uskumru ve salata
Peynir tabağı ve şarap
Et ve şarap
Bunların hepsi uygun fiyatla hızlıca ve isteğe bağlı 1-4 kişilik hazırlanabilecek kısmen sağlıklı(bakış açısına göre) bekar yemekleri. Keyif de alıyor insan yerken.
ben yaparken de yerken de alıyorum valla, sizi bilmem.
  • erty_ksk  (04.12.14 08:38:09)
tavuk göğsü alabilirsin, çokca sebze, kuru baklagiller, ton balığı.

  • rock n roll  (04.12.14 08:38:27)
(bkz: NUDO)

  • eja  (04.12.14 08:40:39)
ben eve dönerken 3tl ye tavuk döner + ayran alıyorum 1 liraya da kerane tatlısı alıyorum.

bazen tavuk döneri bol yaptırıyorum 4 tl oluyor o zaman.
  • dimitri iskete  (04.12.14 08:42:00)
son 2 gündür nudo ama nudoluktan çıkarıyom ben onu. sırf makarnasını kullanıyorum. o garip tozlarını yağlarını kullanmıyorum. yaptığım şey japonların rameninin çakması bir yerde.

aha beele i.imgur.com (karışık şeylerden hoşlanmayan bakmasın)

içinde haşlanmış tavuk salam kavurma karnabahar brokoli mantar çeşitli baharatlar peynir yumurta ne ararsan var. biraz aşure mantığı :)deneye deneye damak zevkime göre bi kriter belirledim. siz de deneyebilirsiniz öyle.

edit: laf etmeyin la. yapmaya çalıştığım şeyin orjinali şu stuffpoint.com

edit2: bak hala mesaj geliyo. olm nimet o denmez öyle
  • emirkulu2  (04.12.14 08:47:23 ~ 09:06:33)
pazardan alıyorum ben malzeme bi haftalık 20-25 liraya falan geliyo, sebze-meyve herşey dahil, sağlıklı üstelik safi hamur işide yemiyorum, sebze yemegi yapmak kolay olm erinmeyin bukadar, altyapı aynı zaten sogan-salca-yag, abartıp bi iki kere sufle bile yaptım

  • mirty  (04.12.14 08:50:14)
Sebze yemeklerini derhal öğrenmeli internette zaten bir sürü tarif var. Bence makarna ve türevlerinden uzak durmakta yarar var.

  • demirKamil  (04.12.14 08:55:31)
@emirkulu kusura bakma kardeş ama iğrendim.

1-makarna
2-tavuk
3-patates kızartması
4-hazır çorba
5-tost
6-kaşarlı salamlı sandviç
7-yumurta

benim favorim makarna. makarnayı haşlarım sonra tereyağında sos haline getirdiğim salça ve tavuk bulyonla güzelce karıştırırım. eğer çok açsam üzerine yoğurt koyarım çünkü yoğurt koyunca yanında ekmek yeniyo ama sadece makarna olunca ekmek yenmiyo.
  • t joe  (04.12.14 08:56:46)
Menu 1: Yeşil doritos, çay
Menu 2: Ton balığı, mayonez, soğan, ekmek, su
Menu 3: Kızarmış ekmeğe tereyağı, çay
Menu 4: Kızarmış ekmek, reçel, peynir, çay
Menu 5: Kızarmış ekmeğe tereyağı, kahve
  • nereye bu gidis  (04.12.14 09:12:02)
emirkulu o ne lan. hahahha. annene soyle sana koyden birini bulsun evlen bir an once.

ben makarna corba noodle ton baligi yapiyorum bu aralar. sebze ve et olayina da gecicem duzenimi oturttuktan sonra.
  • baldur2  (04.12.14 09:13:11 ~ 09:14:58)
Ton balığı yiyenler en lezzetli hangi marka?

  • demirKamil  (04.12.14 09:16:47)
bimden al aga. fiyat performans orani en iyisi o.

  • baldur2  (04.12.14 09:17:58)
nudo +1; tarhana çorbası, ayrıca yassı, zarf gibi paketlerde ton balığı var, yağı süzülmüş diye yazıyor üzerinde. teneke kutudaki ton balığından daha lezzetli geliyor.

  • puc  (04.12.14 09:26:49)
Bim'in ton balığı fena değil.

  • nereye bu gidis  (04.12.14 09:32:19)
bimin ton balığı arkasında dardanel yazandı galiba. sırf markadan kazıklıyolar ahaliyi.

ha bak aklıma şimdi geldi, bimdeki yalancı dürümlü çiğ köfteyle ayrana dadandıydım bi ara. o da güzel.
  • emirkulu2  (04.12.14 09:36:24 ~ 09:36:39)
yemeksepetinde joker indirimi ne çıkarsa onu yiyorum. yakında üşendiğimden yemeği söylemesi için de birilerini bulucam sanırım.

  • kara olmayan inci  (04.12.14 09:41:29)
@baldur hep diyorum da ben erkek anası değilim bulamam sana diyo :(

bazen insancıl yemekler de yapıyorum ya. mantarı tek başına tereyağında soğanla kavurduğunda da süper bişi çıkıyo ortaya, aynı et gibi oluyo tadı. kendi kendine suyunu salcak sonra çekcek.
  • emirkulu2  (04.12.14 09:43:21 ~ 09:49:35)
bir kişi de menemen dememiş. yazıklar olsun...

  • merhum  (04.12.14 09:46:17)
(eşi memlekete gönderince akşamları)
tost, döner

her geldiğinde 3-5 kilo almış oluyorum tabi :D
  • gneral  (04.12.14 09:49:43)
kahvaltı.
ailemle yaşıyorum ama her akşam kahvaltı yapabilirim.

  • etna  (04.12.14 09:55:28)
Soğanlı biberli domatesli bulgur pilavı.

  • hadi ya la  (04.12.14 10:07:58)
bim.

  • sndnzr  (04.12.14 11:05:44)