filtre kahve makinesi işleri

merhaba,

tchibo'nun cafissimosunu severek kullanıyordum bir süredir, espresso ve americano için. ancak hem kapsül fiyatlarının fazla olması, hem de kapsül olayının sınırlayıcılığı yüzünden bir filtre kahve makinesi almaya karar verdim. ama kafam karışık biraz, hem hangi marka/model alacağım konusunda, hem kahve değirmeni alıp almama konusunda. limitim 200 lira falan. şunu (www.istanbulbilisim.com.tr) çok beğendim ama biraz cahil kaldığım için artılarını eksilerini tam tartamıyor olabilirim sanırım. bunu kullanan var mı? kullanıp memnun kaldığınız makineler neler? değirmen almalı mıyım, çektirip içsem de aynı tadı yakalar mıyım? deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Süt köpürtmeyi yine tchibo ile mi yapacaksınız? Delonghi viaportta tefal outletinde satılıyor gitme imkanınız varsa bi bakın derim, süt köpürtmeli espresso ve filtre kahve makinesini 200 tl ye almıştı bi arkadaşım. Bi de konuyla alakasız da köpürtmeyi başarabiliyor musunuz?

  • ekaterina  (30.11.14 13:38:18)
ben sade içiyorum, ama ev arkadaşım süt köpürtme özelliğinden çok memnun tchibo'nun. bir başka arkadaşım da süt köpürtme makinesini ayrıca aldı, markasını hatırlamıyorum maalesef ama fiyat performans oranı çok yüksek bir şeydi. filtre kahve makinesi + süt köpürtme makinesi daha mantıklı oldu yani onun durumunda. ben belki misafirler için öyle bir atraksiyona girebilirim ama şimdilik gerek yok gibi. kanyon teknosa'da bu linkini paylaştığım alet 70 liraymış bir de ya, kanyon'a da üç dakika uzaklıktayım, her an kalkıp gidebilirim. :)

  • lucy in the sky  (30.11.14 13:43:00)
ben bi dönem bunları çok araştırmıştım,
en son delonghinin şu modelini aldım:

www.bimeks.com.tr

süt köpğürtmesi iyi bi kaç denemeden sonra güzel süt köpürtüyor.

bir de kahve öğütme makinesi aldım ki sonuç hüsran oldu çünkü kahveyi öğütmüyor parçalıyorlar.
1000 tl nin üzerinde para vermek lazımmış ki gerçek öğüten bir makine almak için ki ona da eve gerek yok.
anca el değirmeni ile öğütün ya da taze çektirin diyorlar.

bir de süt termometresi alırsan(ucuz 5-10 lira bir şey) sütü köpürtme sıcaklığını daha iyi ayarlarsın ve bol köpüklü olur.

yalnız bu kapsüllü gibi değil içini temizlemen filan da gerekiyor her kahve yapma eyleminden sonra, temizliği zor değil ancak kahve yapman temizlemesi ile birlikte 10 dakikayı buluyor.

Edit: çok özür diliyorum filtre kahve için makine arıyormşsunuz en iyisi krups bu konuda onu tavsiye ederim.ama delonghi de gayet iyidir.
  • neferkitty  (30.11.14 13:48:58 ~ 13:52:02)
krups, özellikle krups bta'i her macrocenter'da şurada burada görüşümde kahve şeklinde bir gözyaşı akıtıyorum, ama üç krups bir kira bedelim benim :(

  • lucy in the sky  (30.11.14 13:57:55)