Askerlik için eve gelen kağıt?

Böyle bir kağıt geliyor mu bu aralar eve? Nedir bunun adı tam olarak? Bunun nasıl bir şey olduğunu görmem gerek. Elinde olan, tarayıp yollayabilecek olan var mı?

Şimdi bi tane buldum. Ekteki gibi mi?

geliyor. hatta geçen hafta adresi bizim ev görünen asker kaçağı kuzenim için geldi. ama kendisine gönderdim. şöyle anlatiyim. beyaz zarfsız 3'e katlı zımba ile tutturulmuş bir tarafta senin adın adrsin diğer tarafta askerlik şubesi adı adresi. açınca zaten klasik formatta resmi kağıt. tecliniz bitmiş askerlik şubesine gelin okuyorsanız evrak getirin okumuyorsanız sevkinizi yapalım gibi bir şey yazıyordu.

  • delidir yakalayin  (28.11.14 18:38:42)
bana bir ara "kötü şeyler yaşamak istemiyorsanız en yakın askerlik şubesine gidin" gibi bir cümle ile biten, yoklama kaçağı olduğumu belirten bir kağıt gelmişti.

  • naberabi  (28.11.14 19:23:08 ~ 19:23:21)
arkadaşlar, internette şu capsi buldum. bu mudur gelen kağıt örneği? onaylayabilir misiniz?

  • nilmiye  (28.11.14 19:59:11)
evet aynen bu hocam. kelimesi kelimesine aynı :)

  • delidir yakalayin  (28.11.14 20:26:29)