Gore-tex bot su geçirmesi

www.eksiduyuru.com

Burda bi bot aldığımdan bahsetmiştim.

Gore-tex kesinlik su geçirmiyor diye aldım. Ama bugün sabah her yer karlıydı ve karda yürüdüm bir sür Maximum 5 dakika.

Sonra sağ ayakkabının önünde nem hissettim. Şimdide çeşmeye tuttum sanki hafif nemleniyor diye.

Ben bu ayakkabayı su geçiriyor diye şikayet etmeli miyim? Geri versem hemen iade alınır mı yoksa bekler miyim?

SPX'den almıştım.

iade almaları gerekiyor.

örneğin decathlon'da iki yıl içinde sorgusuz sualsiz geri alıyorlar. tüm ayakkabı ve botlarım oradan ve gayet memnunum
  • teknikekip  (25.11.14 17:20:41)
@alysra bot gore-tex kullanıyor. Gore-tex ayakkabının kesinlikle su almayacağını garanti ediyor.

  • yatagants  (25.11.14 17:21:29)
goretexler yağmur suyu geçirmeyip kar suyu geçiriyor.
iade edebileceğinizi sanmam.

  • yalnux  (25.11.14 17:22:24)
@yalnuz şimdi çeşmeye tuttum, yine iç tarafı nemlendi bayağı

  • yatagants  (25.11.14 17:24:00)
eksisozluk.com
mucize bir şey değil goretex, kesinlikle hiçbir şart altında su geçirmez değil, biraz geçirmiyor işte.
ama sana öyle dedilerse geri ver tabi.
  • yalnux  (25.11.14 17:28:12)
aynı ayakkabıdan var bende de. benim de aynıydı. bişi yapmadım. normal bi ayakkabıdan daha az "geçirdiği" için sorun etmemeye karar verdim.

  • she was my baby  (25.11.14 17:29:10)
şimdi aldığım bilgiye göre:

yağmur için ayrı
kar için ayrı...

olan gore-tex'ler varmış. buna bakmak lazım diyor bilirkişi.
  • teknikekip  (25.11.14 17:40:36)
Goretex KESİNLİKLE su geçirmez garantisi vermiyor ki. Waterproof diye satılsa BİLE kar suyunda su geçirebilir gibi notlar oluyodu bi yerinde hatırlıyorum.

  • roket adam  (25.11.14 18:49:11)
peki mağazaya götürdüğümde botu alıp incelemeye falan mı yollayacaklar? bayağı bekleyeceğim yani.

  • yatagants  (25.11.14 20:53:35)
gore-tex nefes alabilen bir teknoloji. nefes alabilen su da alır. hiçbir ayakkabı firması gore-tex ayakkabısına su geçirmeme garantisi vermez. bence iş bilmez bir satış görevlisinin oyununa gelmişsin.

  • s e ff a f  (25.11.14 21:03:54 ~ 21:04:21)
goretexin mantığı boşluklarının hava moleküllerinden daha geniş ama su moleküllerinden daha ufak olması. bu yüzden su geçirmiyor ama nefes alıyor. onu geçiren onu da geçirir diye bir şey yok.

merak ettiğim şey çoraplarınız ıslak mı? çünkü bendeki botlarla ben buz gibi suya girdim ilk aldığımda ve su soğuk olduğu için su geçirdi hissine kapıldım. aynısı mümkün olabilir. içine kağıt havlu falan koyup deneyin bi emin olun sonra götürürsünüz. soğuk hissi ile su sıkça karıştırılabiliniyor. kesin su alıyor diyorsanız götürün derim üretim hatasıdır.

bu arada sağlam su geçirmez bot istiyorsanız deri tercih edeceksiniz. mümkün olduğunca tek parça olacak ve az dikişi olacak.
  • argent dawn  (25.11.14 23:31:47 ~ 23:35:38)