Bu adamın amacı ne?

bugün yeni kredi kartım gelmiş onu almak için bankaya gittim, bu bankaya en son 7 ay önce yine çalınan kredi kartım geldiğinde gitmiştim neyse o zaman birisinden aldım falan bugün gittiğimde yine aynı adam vardı. İşte o zaman birikim yap altın hesabı aç falan filan diye konuşmuştuk, adam 7 ay önce gördüğü beni hatırladı bu bi kere çok ilginç bence sonra ben seni aradım 2-3 defa ama kapalıydı telefonların dedi, neymiş altın hesabı açtım mı diye soracakmış. ben de o hattımı sadece internet bankacılığına girerken açıyorum artık deyince numaranı güncelleyelim o zaman dedi neyse güncelledik numaramı. Yaa işte bir ilgi bir alaka şöyle birikim yap böyle birikim yap, kredi çek şuna yatır vs. vs. 2 dk lık bir kart alma için 50 dk oturdum orda. Bu arada bana ... hanım değil de direk ismimle hitap ediyor bu da enteresan bence. Sonra kartını verdi kaydedeyim numarasını diye, benim de şarjım yoktu şimdi açtım "numaramı kaydettin mi unutma diye yazayım dedim :))" yazmış hem de whatsapptan, çok garip değil mi yaa?

Normalde yazıyor diyeceğim ama alyansı var dev gibi yani ne iştir bu? Bunlara rağmen çok ilgili bir bankacı deyip geçeyim mi yoksa niyetini anlamak için cevap yazayım mı? Sizin alyansınız vardı evli değil misiniz diyeceğim ama bak bak hemen de elime bakmış olmasın sonra daha beter olur sanki, diyemem de ordayken şüphelendim falan diye. bilemiyorum rahatsız oldum biraz.

Çok mu paran var? Çok parası olanlara böyle davranıyorlar genelde.

  • Lola90  (25.11.14 13:23:07)
sene sonu geliyor, hedefini tutturmak isteyen bankacı olarak görebilirsin.

  • [silinmiş]  (25.11.14 13:24:48)
Yok yahu zengin falan değilim bütün maaşımı alıp kart borçlarına yatırıyorum falan :/ 45000 çektiğim bi kredim var zaten öldürseler bana kredi vermezler ki bankalar :) o zaman çok saçma birisini bulmuş.

  • ekaterina  (25.11.14 13:25:29 ~ 13:26:28)
direkt isminle hitap etmiş
mesaj atmış ://
sonunda bi de iki parantezli gülücük koymuş

sana doğru bi ilerleme var kesinlikle. cevap atma. niyetini reddetmek için belli etmeye çalışsan bile 'bana mesaj attı^^' diyebilir bence. hiç mesaj atma.
  • elorelia  (25.11.14 13:25:53)
ekaterina'nın çok parası yok ama bildiğin bence yazmış. tehlikeli

  • dieselsingle2  (25.11.14 13:26:00)
şube çalışanlarında, art niyet olmaksızın, hanım, bey bölgesinden çıkma eğilimi var. işim gereği banka şubelerine sık sık gitmeye başladığım son birkaç ayda bunu müşahede ettim.
(aslında sadece bunu söylemeye geldim ama soruyu da cevapsız bırakmamak kabilinden belirtmek isterim ki) işin wazap kısmı biraz tuhaf. evet, cevap vermemek iyi bir çözüm olabilir.

  • nereye bu gidis  (25.11.14 13:26:29)
o son mesaja kadar iyiydi de, son mesaj olmamış. diyecektim ki, "bazıları böyle yılışıkla karışık müşteri diyalogu seviyor" falan. şimdi de kesin demeyeyim yaftalamayayım ama bu aralar popüler terim olan "makul şüphe" oluşmuş.

eğer rahatsız olduysan bunu açıkça belirt bence, bi anormallik yok. bildiğin yazıyorsa bile hiç cevap vermemekten daha medeni bi yaklaşım olur.
  • cevap botu  (25.11.14 13:27:22)
Oda arkadaşım illa yaz diyor yaaa :// çok arada kaldım. Neymiş öğrenelim sen evli değil misin diye ileri atak yaparız diyor ama ben o bankayı seviyorum evime çok yakın başka banka mı arayayım :(

  • ekaterina  (25.11.14 13:28:07)
gerek yok abi başka banka aramaya falan. etki tepki. eleman bi harekette bulunuyor, bunun sonucunda da cevabını alır susar hayatınıza devam edersiniz. eğer onun amacı avcılık ise, başka av aramaya devam eder.

  • cevap botu  (25.11.14 13:29:32)
yürümüş, cevap olarak "bok" yazsan bile bir ümide kapılabilir. banka işleri, prim, yıl sonu için yapmış olsaydı "hanım"ı ihmal etmezdi, o attığı mesaj da cabası. hiç cevap yazmayınca ümidi kesiyorlar. rahatsız olduysan ararsa falan da açma, gerek yok, bankayla direkt halledersin işlerini. whatsapp'tan da bloklayabiliyorsun, bloklandığını görünce anlar zaten bence mal değilse.

  • loveinaflipbook  (25.11.14 13:29:57)
geçenlerde bi pizza kuryesi mesaj atmıştı böyle, aynı olay bence. Adam evli de olsa size yazıyor bariz. Hiç cevap atmayın. Bankaya giderseniz de soğuk-resmi davranın.

  • rodriguez2  (25.11.14 13:30:08)
yaşını başını almış iş güç sahibi insanlarsınız bence. ileri atak yapmak nedir. heyecana gerek yok. hiç mesaj atma. evliysem evliyim boşver şimdi derse ne diyceksin. sen çizgini bozma. bankada karşılaşırsan da x bey diyerek konuş kendisiyle.

  • elorelia  (25.11.14 13:30:39 ~ 13:31:22)
Her sektör de kullanilir ya " isin o... olmus" diye, tam o tabirin sözlük karsiligi adam.
Böyle kisilerden hep uzak durmusumdur.

  • VIPCH  (25.11.14 13:32:55)
sakın cevap yazma, oda arkadaşın çok atraksiyon istiyosa kendi telefonundan konuşsun. gelme gaza. herşey denmiş zaten, adam sana bariz yazıyor. bu hafta ikinci kez edicem bu bedduayı; o yüzüğü inşallah yanlışlıkla yutar da bi tarafını acıtarak çıkar sıçarken. amin.

  • emirkulu  (25.11.14 13:35:24)
Bence de yaa, engelledim whatsapptan hiçbir şey demedim.

  • ekaterina  (25.11.14 13:35:36)
yavşağa bak... cevap verme artı engel at direkt.. göt oğlanı pezevenk... yavşamış işte..

  • farrytikki2  (25.11.14 13:36:46)
resmen yürümüş, yükselmiş.

  • sir gawain  (25.11.14 13:39:43)
Yürümemiş, resmi geçit yapmış.

  • arnold schwarzeneger  (25.11.14 13:44:24)
bankaya da şikayet edebilirsiniz. (şubeye değil, çağrı merkezine veya internet sitesi üzerinden.)

  • inheritance  (25.11.14 13:52:30)
ne olursa olsun densizmiş yani. uzak dur, cvp verme.

  • bradshaw  (25.11.14 13:55:10)
@inheritance, hiç uğraşmak istemiyorum öyle umurumda değil, ben engelledim gitti.

  • ekaterina  (25.11.14 13:55:41 ~ 13:56:01)
vadeli hesap üzerinden iskonto yapmadan taksitli nakit avans cekerek yurumus.

  • the feel good  (25.11.14 14:27:41)
yazık adama, siz hiç imkansız aşık olmadınız mı? :)

  • [silinmiş]  (25.11.14 14:30:18)
bence adamı gidip şubeye şikayet et, sonra o bankayla çalışmaya devam et.

  • klassno  (25.11.14 14:50:09)
İstemiyorsan telefonu niye kaydettin ki? Gerek yok falan diye kestirip atsaydın keşke. Cevap falan verme, boş yere sohbet uzamasın. Ölü taklidi.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (25.11.14 15:34:52)
@bagdf telefonunu alma sebebim limit artışıyla ilgili bir şey konuştuk, diğer kartımı kapatırsam bunun limiti artar mı dedim, kapatınca beni ara işlem başlatalım burdan dedi öyle verdi numarasını ayrıca daha kaydetmeden kendisi mesaj atmıştı ofise gelip telefonumu açtığımda, kaydetmedim yani. Cevap vermedim bu arada engelledim zaten.

  • ekaterina  (25.11.14 15:42:29 ~ 15:43:14)
Ben öyle emrivaki yapıp kaydettirdi sandım da okurken, ondan öyle dedim. Engelleyince anlamıştır artık herhalde.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (25.11.14 16:34:36)
neden haddini bildirmeden engelledin ki?
cevap botu yuzde yuz haklı bır cevap vermıs. adamın cüreti iyi bir paylanmayı hakediyor.

  • denne  (25.11.14 17:18:50)
Alsyra +1768

Minareyi çalan kılıfını hazırlar demişler, o adam elinde eşşek kadar alyansla bu haltı yiyorsa sıyrılmanın da yolunu biliyordur, çirkefle çirkef olunmaz. Sen zararlı çıkarsın, en güzelini yaptın geçmiş olsun.
  • emirkulu  (25.11.14 17:23:37)
arkadaşlar tabii ki evlisin ya ayıptır dıye dalmayacak.
"gerektiğinde sizi arayacagımı söylememe ragmen bu sekılde mesaj atmanız hiç yakışık almıyor."

  • denne  (25.11.14 17:27:45)
  • air  (25.11.14 17:30:38)
Söz konusu bir genç kız ve lokasyon Türkiye olmasa çok katılıyorum size, gerçekten yapılması gereken sizin dediğiniz. Böyle bir tepkide zararlı olanın ekaterina olmasından korkarım

  • emirkulu  (25.11.14 17:32:58 ~ 17:33:17)
alysra, o zaman da sız banka gorevlısısınız ben musterıyım cıddıyetten uzak, cıvık mesajlar atmayın dıyecek. yanı adam bır kurumsal sırketın gorevlısı ve bu tavırları zaten laftan anlamayacagının kanıtı fakat bu kız bankaya yenıden gıttıgınde yenıden bır 50 dk ve gormezden gelerek cozemeyız bazı seylerı. engelledı ama 7 ay sonra da gitse adamın sorusu şu olacak: "neden engelledin??"

  • denne  (25.11.14 17:40:51)
emirkulu, valla haklısın da ne diyeyim... yıne de hıc degılse bankaya bıldırılmesı taraftarıyım. bu adamların rahatlıkları sınır edıyor ınsanı.

  • denne  (25.11.14 17:43:32)
işini iyi yapan, sınırlarını zorlayan bir bankacı o kadar, sen uzaklaştıktan sonra gelen ilk kadın müşteriye de aynısını yapıyor şüphen olmasın.

  • orta sahanın rakip yarı alana bakan dilimi  (25.11.14 17:45:04)
Konuş ne olacak ki. Fazla cevap vermezsin, yerini mesafesini bilir. Hoşlandıysan o ayrı tabi. BElki vefat eden eşinin alyansı filandır.

  • Cursed Chico  (25.11.14 18:06:40)
Bilemiyorum ama çoğunlukla aynı görüşteyim ben de, bi daha da oraya gitmeyi düşünmüyorum zaten. Napalım.

  • ekaterina  (25.11.14 18:09:53)