Win 8 Uygulama Kısıtlama

Yaklaşık 15 bilgisayarlara erişim kısıtlaması yapmak istiyorum. 15 bilgisayar yeni alındı ve Windows 8 yüklü geldiler. Önceki bilgisayarlarda XP vardı ve SERVER üzerinden uygulama yüklemeydi vs. kısıtlama getirebiliyorduk (domain almak mı ne diyorlar) ama yeni bilgisayarların W8 sürümü Starter. Yani bu ayarlamayı yapamıyoruz. NetSupport isimli bir program alındı fakat biraz kurcalayan onu kapatıp kontrolüm dışında kalabiliyor. W8 üzerinden yeni bir kullanıcı hesabı açarak aile korumasını denedim fakat zırt pırt bildirim ekranı geldiğinden vazgeçtim. Şifre ile giriş yapılan, Windows üzerinde milletin kafasına göre uygulama yüklemesini engelleyen, ctrl+alt+del kısıtlaması gibi Windows ayarlarına ve uygulamalarına erişim engelleyen bir program var mıdır? Şimdiden teşekkürler

windows 7 (professional, enterprise, ultimate) yükleyin veya windows 8 pro veya enterprise a geçin.

  • inheritance  (20.11.14 09:13:54)
hocam lisanssız yazılım kullanmıyoruz. Windows 7 teklifinde bulundum ama ihaleydi oydu buydu o iş olmaz dendi. Bilgisayarlar alınmadan önce de sağolsunlar hiç danışmadıkları için kafalarına göre iş yapmışlar. Bende eldekilerle alternatif çözümler üretmeye çalışıyorum.

  • reseoz  (20.11.14 09:18:53)
internet cafe programları işinizi görebilir sanki.

  • rhan  (20.11.14 12:07:02)
Para verecek iseniz akinsoft işinizi görür. Diğer yandan free istiyorsanız User Control veya appblock programları var. İstersen mesaj atabilirim.

  • cetoxim  (20.11.14 12:13:04)