hayalinizdeki meslek

Dünyadaki herhangi bir işi yapabileceğinizi, hepsinden kazanacağınız para ve toplumdaki saygınlığınızın aynı olacağını ve hepsinde üst düzey olacağınızı farz edin. Bu dünyada hangi mesleğ yapmak isterdiniz. Yani cidden sadece işin keyfi için yapacağınız, hayalinizdeki meslek nedir? Mümkünse çalışmamak ve emeklilik gibi cevaplar vermeyelim ve şu anki mesleği de yazsak fena olmaz.
Ben tıp okuyorum 1. Sinifta ama turizm rehberliği ya da sanat tarihi hocalığı gibi(da vinci şifresi'ndeki robert langdon tarzı) bir iş yapmak isterdim. Hem tarihi hem ülkeleri hem de böyle ilginç bilgileri çok severim. Onun dışında gezmeyi ve ülkeleri görmeyi de severim ve bunu yaparken para kazanma şansı var. Daha ne olsun.

Ressam, oyuncu ya da ic mimar olmak isterdim

  • mahnita  (13.11.14 22:20:29)
Uçak bakım mühendisiyim(tamirci)
Gene Uçak bakım mühendisi olmak isterdim

  • basond  (13.11.14 22:21:18)
darwin gibi gezgin bir biyolog bilim adamı ya da çok önemli çalışmalar yapmış prof akademisyen tarzı bişey olmak isterdim ama bu gidişle esnaf olucam:)

  • 05  (13.11.14 22:21:21 ~ 22:23:02)
sanatla ilgili olmalı. ressam, heykeltıraş gibi. çok iyi olmalıyım ama, öldüğümde hayatım anlatılmalı.

  • rock n roll  (13.11.14 22:22:52)
bence insanlar kafalarındaki mesleği oluştururken asla toplumdaki saygınlığını düşünmez. yani o kadar hayallerinin peşinde olan insanlar bunu önemsemez.
neyse ki -uzun yıllar aç kalmama rağmen- çocukluk hayalim olan mesleği yapıyorum. ne olduğunu söylemicem ama :)

  • nocturness  (13.11.14 22:23:39)
tam zamanlı yazarlık.

  • microfiction  (13.11.14 22:23:40)
Ben kutuphanede calismak isterdim ya da kirtasiyem olsun.kitaplari cok seviyorum her yer kitap koksun :)
Ya da cafe pastane tarzi bir yerim olsun guzel kucuk sevimli bir yer.

isletmeci olmak isterdim.
  • brnbrs  (13.11.14 22:26:32)
müzikten para kazanmak isterdim. ara ara kazanıyorum ama tüm vaktimi buna ayırmak çok daha güzel olurdu.

antrparantez, şu anki mesleğimden de şikayetçi değilim. sadece en sevdiğim şeyden tam zamanlı para kazanmak güzel olabilirdi.
  • mermize  (13.11.14 22:27:15)
nörobilimci olmak isterdim

  • denne  (13.11.14 22:27:23)
balerin olmak isterdim, küçükken söyledim beni gönderin diye de dikkate almadılar.. şimdi sanat tarihçisiyim.. bunu da isteyerek seçtim tabi

bi de nocturness'in dediklerine katılmakla birlikte ne iş yaptığını çok merak ettim :)
  • miklegarth  (13.11.14 22:27:24 ~ 23:17:53)
futbolcu. ah ulan ah.

  • fayfim  (13.11.14 22:28:25)
anne olmak isterim. evde tüm gün çocukla oynamak, el işi yapıp öykü okumak sonra pasta yapıp onu süslemek falan böyle şeyler güzel geliyor. ama büyüdüklerinde iş zor.

okuduğum bölümden memnunum, yine psikoloji okurdum. sosyolojiyi tarihi antropolojiyi falan da seviyorum, onlar da olabilir.
  • sayns  (13.11.14 22:28:54)
@nocturness
Ben de çocukluk hayalimle ilgili eğitimi alıyorum ama bu tıpın zor olduğu ve sayısal alanda en yetenekli olduğum konu olsa da genel olarak sözelde daha iyi olduğumu değiştirmiyor. Yani şöyle ki 5 yaşımda büyüyünce ne olacaksın diye ilk kez sorulduğundan beri bilim adamı diyorum. Orta okul liseden beri de farmakolog diyorum. Tıp bunun için ilk adım. Ama ilber ortaylı gibi bir tarih profesörü ya da ülkelerin tarihiyle ilgili araştirma yapan bir hoca olsam daha mutlu olurdum çünkü fende de çok iyi olsam da tarih ve coğrafyam çok daha iyi ve çok keyif alırım ikisinden de. Ama hiçbir zaman hayalim bu olmadı çünkü benim için hobi daha çok bu konu.

  • nundu  (13.11.14 22:29:53)
balerin olmak isterim galiba. hayat koşulları beni de tıp fakültesine sürükledi

  • shotgunwoman  (13.11.14 22:35:27)
makine mühendisiyim.
yine makine mühendisi olmak isterdim.

  • maxhoper  (13.11.14 22:36:41)
sinema elestirmenligi, makine muhendisiyim.

  • bohr atom modeli  (13.11.14 22:41:44 ~ 22:42:23)
3d tasarımcı olmak için yırtındım bayadır, oldum gibi. ilk gerçek işime ptesi başlıcam inş sıçmam :)

  • parola58  (13.11.14 22:45:02)
  • bass solo take one  (13.11.14 22:45:31)
diplomat olmak isterdim.

  • tescillimarka  (13.11.14 22:49:33)
Oyun tasarimcisi. Ozellikle belirtmek gerekirse dan houser'lik.

  • gibicibicis  (13.11.14 22:53:41)
@bass solo

Tam sorduğum şey o değil benim. Yukarıda da yazdım çocukluk hayalim olan meslek için eğitim görüyorum ama her koşul eşit oksa daha kolay ve daha eğlenceli bir iş yapabilirdim. Ama bu dünyada şu an ki düşüncemle 100 kez tercih hakkım olsa 100'ünde de bu eğitim hattını seçerdim çünkü 5 yaşından beri hayalim bu.
  • nundu  (13.11.14 22:54:41)
Glastofest, coachella gibi müzik festivallerinin organizatörlüğü

Rockstar olmak :(

Dilbilimciyim.
  • shejia  (13.11.14 22:57:08 ~ 22:57:26)
şovmen olmak isterdim

  • metalika  (13.11.14 23:02:04)
çocukluktan beri çok istediğim iki şey vardı, biri bilişsel psikoloji alanında çalışmak diğeri de pastacı olmak. pastacı olacağım bu gidişle.

  • april12th  (13.11.14 23:23:30)
motorsporlari, tercihen ralli.

  • nxtrls  (13.11.14 23:49:44)
dünyaca ünlü bir müzisyen, f1 pilotu, mars'a giden bir astronot ya da plastik cerrah olmak isterdim.
tıp okuyorum, plastikçi olacağım eğer başka bir branşı daha çok sevmezsem.

  • Lim5  (14.11.14 00:16:26)
yazarlık yapardım.
oturur düşünür yazardım.

  • sage  (14.11.14 00:30:22)
Farmakolog ol. Doğruyu ortaokulda bulmuşken, yalpalama şindi.

  • compadrito  (14.11.14 01:51:03)