düğüne gitme sorunsalı

çalıştığım yerden müdürle biraz kötü ayrıldım. ama diğer bütün arkadaşlarla aram iyiydi. bir kişi hariç. eski sevgilim de orada çalışıyordu.
arkadaşlardan birinin düğünü olacak bu ay sonunda, samimi olduğum biriydi.
geçen hafta sonu bütün arkadaşlar (müdür yok) bekarlığa veda gibi toplanıp bi yerlere gitmişler. ben çağırılmadım. nedenini eski sevgilim olarak sunabilirler.
bu duruma biraz kırıldım. eski sevgilim de olsa orda yaklaşık 15 kişilerdi. tatsızlık olmazdı.
şimdi bu arkadaş beni aradı düğün gününü söyledi ki düğünde müdür falan herkes olacak.
ben gitmeyi düşünmüyorum.
siz olsanız ne yapardınız?

inadına giderdim hatta varsa sevgilimle yoksa bir arkadaştan güzel olanından rica eder onunla gider düşman çatlatırdım. en temizi.

  • gokhan atestepe  (11.11.14 16:23:17 ~ 16:24:12)
sktr et gitme.

ya da geçerken uğra takıya kalma.
  • namus ninjası  (11.11.14 16:24:09 ~ 16:29:33)
işim olmaz.

  • sir gawain  (11.11.14 16:24:21)
davete icabet sünnettir.

  • delineron  (11.11.14 16:25:27)
o kadar da samimi değilmiş demek ki seni bekarlığa vedaya çağırmadığına göre...

öyle ya da böyle bence git. hatta yavşakça gülücükler saç etrafına. samimi değil ama işe yarıyor ;)
  • elektr10  (11.11.14 16:26:48)
eğlence olunca çağırmasınlar ama iş hasılat toplamaya gelince hemen akıllarına gel. gitme bence.

  • derz dolgusu  (11.11.14 16:28:10)
bekarlığa veda partisine çağrılmadığım için gitmezdim.
oldu amk eğlenceye çağırma, altın için çağır.

  • teritori  (11.11.14 16:28:18)
seni altın için çağırmışlar moruk. ya git @gokhan'ın dediği gibi taş gibi bir hatun bul tak koluna ama takıya kalma hemen ayrıl ya da hiç gitme siktir et.

  • komando kani var bende  (11.11.14 16:39:17)
Gitmem.

  • shi aila  (11.11.14 16:40:20)
Tabii ki gitme, takı takarsın diye düğüne çağırmıştır. Samimi bulsa vedaya da çağırırdı.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (11.11.14 16:48:21)
ibnelere bak partiye çağırmıyo düğüne çağırıyo. takı gelir belki kerizden diye çağırmıştır düğüne de kesin. yoksa çağıracak adam partiye çağırırdı. gitme siktiret.

bu kadar adam gitme diyo, eğer o düğüne gidersen burda toplanır seni buluruz olum.
  • battal gemalmaz  (11.11.14 16:51:36 ~ 16:52:10)
bu arada ben dişi bireyim.

  • vodianova  (11.11.14 16:53:06)
ben de gitmezdim.
bekarlığa çağırmamaları ayıp. en azından arayıp da durumu açıklayabilirlermiş bence.

  • innerbliss  (11.11.14 16:54:49)
gitme. kafana takılacaksa düğünden sonra arayıp 'bıdı bıdıydı o yüzden gelemedim' diye bahane uydurursun.

  • asisamus  (11.11.14 17:28:31)
Herkes yazmış ben de yazayım. Takı için çağırmış. Eğlencesinde seni aramayan düğünde de eksikliğini hissetmez zaten. Ben olsam gitmezdim.

  • buzbebek  (11.11.14 17:35:16)
Ben de gitmezdim. Demek ki o kadar samimi degilmissiniz.

  • Lim5  (11.11.14 17:41:17)
çok pardon, sikseler gitmezdim.

  • take me rufee2  (11.11.14 17:45:59)
Bekarliga vedayi damat değil is arkadaslari veya başka biri organize etmiş olabilir.bu sebepten cagirilmamis olmaniz muhtemel.

Ama nezaket göstermiş telefon edip dugune davet etmiş. İcabet edin, büyük bir şey takmak zorunda değilsiniz gram altin alip gidebilirsiniz. Para takabilirsiniz ya da sadece gidip tebrik edip donebilirsiniz.
En yakin arkadaslarimin birinin düğününde maddi durumum iyi değildi takmadim bir şey tebrik ettim sadece. Ayip değil. Gerçekten içtenlikle cagiriyorsa bunu görmez bile. Yok para için cagirdiysa ille bir laf soyler, duyarsiniz. Bu da arkadasinizi tanimaniza vesile olur.

Hediye, elinizde imkan varsa verilir. Düğün de sadece altin toplama organizasyonu değildir. Bu kadar art niyetli olmayin. Gidin arkadasinizin mutlu gününde yaninda olun.
  • strawberry first  (11.11.14 17:50:21)