Aklimda kionsept bir is var

Iyi geceler sevgili kapitalistler.

Gunluk hayatin mucadelesinden intihar noktasina kadar geldim. Su a. Tek istegim bana 1000 tl gelir saglayacak bir is. Bir sureligine bile 1000 olsun, kafam rahat olsun diyecegim bir is. Agir bir hayal de olabilir asagida yazacaklarim. :)

Kafamda soyle bir sey var:
- Sile yolu, Kemerburgaz, Kilyos yolu ve benzeri yol uzerlerinde yol kenarinda kucuk bir yer alinacak.
- Orada kendince ufak ama kaliteli bir aricilik veyahut benzeri, boyle yol kenarinda insanlarin durup almaya heves edecegi, ese dosta soyleyip atlayip sattigimiz sey her ne ise onu almaya yemeye gelecegi bir yer acilacak. Alacagimiz yerin boyle arka tarafinda uretim yapip, onunde prefabrik bir klubede satisi yapilacak.
- Sabahlari keyifle, o dogayla kismen basbasa oldugumuz ekmek teknesine hevesle gidip rizkimizi bekleyecegiz. O arada ben de oturup orada tezimi falan bitirecegim.

Ariciliktan yola cikarsak, mesela Istanbul'da aricilik olur mu? Bu tarz ne isler yapilabilir?

Tek derdim az da olsa kimseye tamah etmeden, hesap vermeden sessiz bir ortamda ekmek kovalamak. Bu isler icin de 30 bin butcemiz var diyelim.

Mobildeyim de modlardan biri su basligi duzeltebilir mi? Tezgah acayim derken cigir acmisim :)

  • evrenos gazi  (11.11.14 01:08:23)
Bi tane doblo al arkasına kahvaltıcı aç, sandviç vs. sat. Öyle uzağa gitmene de gerek yok e-5 te dur yeter.

  • ekaterina  (11.11.14 01:08:42)
araba geçen yerde arıcılık olmuyor malesef, hep ölüyorlar. Yoldan 1 kaç kilometre uzakta olman gerek.

  • e_rsin  (11.11.14 01:10:53)
konser/festival çıkışlarında köfte ekmek sat oh. mis.

  • hellojack  (11.11.14 01:51:07)
abi şile yolunda dediğin tarzda gelir bırakacak bir yer yok onu söyleyeyim.

  • tescillimarka  (11.11.14 02:26:17)