maaşım nasıl hesaplanıyor da böyle yatıyor?

selam,

yeni bir işe girdim.

ilk 2 ay için 2300, sonrası için ise 2500 dediler. ben de tamam dedim.
herhangi bir şey imzalamadım parayla ilgili.

neyse,
işe başlamamdan sonraki 10. günde(maaş günü gelmişti) 2300x10/30 lira para verdiler.
2. ay sonunda ise 2380 tl yatırdılar.
3. ay sonunda da 2380 tl yatırdılar.

nasıl bir hesap yapıyorlar?

önümüzdeki aylarda ne beklemeliyim?

ne olursa gidip sormalıyım?

ilk işim, iş hayatında yeniyim.

teşekkürler...

dil tazminatı alabilecek bir işte mi çalışıyorsun? dil puanı falan teslim ettin mi? ben de tam o kadarlık dil tazminatı alıyorum çünkü. 2500 lira olayını da muhasebeye sormalısın bence.

  • nilmiye  (08.11.14 15:38:38 ~ 15:42:51)
@nilmiye

dil tazminatı falan oldugunu sanmıyorum. zaten yabancı dil bilmeden çalışmanın mümkün olmadıgı bır fırmada oldugumdan herkes yabancı dilde çalışıyor.
  • dusmanimizkindirbizim  (08.11.14 15:45:16)
2380.33 yatıyor muhtemelen. 80.33 lira agi(asgari geçim indirimi) denilen şey. her firma ödemiyor o yüzden çok bilinmiyor.

  • cizgilerebasancocuk  (08.11.14 15:49:33)
agi almışsın. devam eden aylarda, konuştuğun rakam üzerinden 2580 alacaksın. tabi çocuğun olur ya da evlenirsen değişir.

  • battal gemalmaz  (08.11.14 15:53:23)
@cizgilerebasancocuk

mantıklı ama peki agi kimlere veriliyor?
  • dusmanimizkindirbizim  (08.11.14 15:54:22)
maaşlı çalışan herkes alıyor.

  • battal gemalmaz  (08.11.14 16:03:13)
Agi denilen şey eskinin vergi iadesi. Açılımı asgari geçim indirimi. Stopaj usulü ile senin adına ödenen gelir vergisinin bir kısmını devlet almıyor. Firma da sana bunu iade ediyor.

  • oziloz  (08.11.14 17:05:01)
cevaplanmışta madem şu duyuruda adıma bir soru soruldu cevaplayacam arkadaşlar siz de silerseniz yazdıklarınızı :D

abi işte agi herkese veriliyor bildiğin vergi iadesi. çocuk sayına evli olup olmamana göre değişiyo ama kasma bence max 105 falan oluyor sanırım. dediğim gibi her firma vermediği için çok bilinmiyor.
  • cizgilerebasancocuk  (08.11.14 17:31:30)
bence sorun neden 2500 almadığın olmalı.

  • exist is pretty  (08.11.14 17:33:03)