e-kitap okuyucu

Merhaba,

Eşime hediye olarak bir e-kitap okuyucu almak istiyorum.
şöyle söyliyim, öyle ahım şahım özelliklere gerek yok. kitap okusun yeter.

bu ara calibro'nun her yerde reklamları var. almaya değer bir alet mi?
veya "onun yerine şunu al" der misiniz? 200 tl'yi aşmasın istiyorum bu cengaver.

şurada bir calibro incelemesi mevcut:
www.mserdark.com

ancak ben alabiliyorsanız illa kindle paperwhite 2 derim. yoksa piyasadaki yerli seçenekler arasında calibro biraz daha ilgi çekici gibi (kullanmadım özelliklerine bakarak söylüyorum)
  • saim  (07.11.14 08:42:47)
ben pw2 kullanıyorum. ışıklı ve oldukça memnunum. lakin fiyatı üçyüz bandında.

kullananlar calibro'yu beğeniyor. memnunlar. FB'taki meritokrasi ağında yorumlar vardı. inceleyebilirsiniz.

ancak kişisel tavsiyem calibro alacaksanız ışıklı modelini almanız olacak. zira karanlık ortamlarda okumak zor oluyor ışıksız modda.
  • dahinnotha  (07.11.14 08:47:07 ~ 08:47:42)
yalnız calibronun ışık teknolojisi kindle'dan çok farklı. tıpkı tablet ışıklandırması gibi bu nedenle göz yoruyor. kısaca calibro ile gece okuma deneyiminden haz alamayabilirsiniz

  • saim  (07.11.14 09:02:20)
kindle seçeneklerim arasında yok, teşekkür ederim tavsiyeler için.

peki calibro'nun ışıksız olanı ile akşamları hafif ışıkta normal kitap okur gibi okuyabiliyor muyuz?
  • teritori  (07.11.14 10:01:21)
Ben calibro touch lux aldim, 250 lira olandan. 2 haftadir kullaniyorum gayet memnunum.ozellikle de geceleri aydinlatma ile kullanıyorum, en az 3 saat okuyoru, hic goz yormasi olmadi.

Basic modeli sadece isik degil, cozunurluk dokunmatik ekran olmamasi gibi özellikleri de eksik bence.

Kindle alma şansınız yoksa ( benim su ara yoktu) calibro touch lux u dusunmeden alabilirsiniz. Başlangıç icin gayet uygun bir cihaz bence.
  • fraise  (07.11.14 10:24:27 ~ 10:25:54)
Çok da gözün korkmasın diye söylüyorum. Bende Sony var, ışıksız. Gece lambasıyla gayet güzel okunuyor. Normal kitabı nasıl okuyorsan öyle.

  • zombi  (07.11.14 13:07:51)