mantıya (etsiz) yoğurt yerine ne konabilir?

elimde etsiz tatsız tuzsuz bi mantı var. makarna niyetine atıştırıvercem de bıktım şu mantıyı tatsız tuzsuz yemekten. yoğurtta yok şu an.

eldekileri sayayım:

mayonez
biber salçası
domates salçası
baharatlar
zeytin ve ayçiçek yağı
soğan
normal kalıp yağ

ceviz yok nette ceviz demişlerde.

en olmadı hangi baharat eklenir?

mantı sıcak. az acele fikir veriverinde afiyet olsun.

mayonezi dok ye, ugrasma hic.

  • nawres  (06.11.14 23:02:55)
hah eyvallah. aklıma geldi ama pek yemek tecrübem yok. saçma mı olur diye mayonezden emin olamadım da. ondan tepeye yazdım.

  • ibomiu  (06.11.14 23:06:39)
Soğanı yağda kavur, sonra salça koy biraz azcık daha kavur. Baharatlardan istediklerini de karıştır sosa. Dök üstüne ye.

  • buff  (06.11.14 23:07:34)
sadece normal mantı sosu yap dök ye başka bir şeye gerek yok.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.11.14 23:09:44)
@proletarier

yav hocam mayonezi döküp yediydim aceleden ama bu söylediğini ben araştırdım şimdi.. bu sosu mantı üstüne dökülen yoğurdun üstüne döküldüğünden yıllardır yoğurt sosu sanıyordum.
  • ibomiu  (06.11.14 23:21:27)
eheheh çok da fark etmez sos sostur sonuçta mantının üstünde duruyor :)

tabii kimisi o sosu salçayla yapar kimisi pul biber ile, ben pul biber ile yapanlardanım.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.11.14 23:24:15)