2000 liraya devlet mi 4000 liraya banka mı ?

henüz ortada net bir şey yok ama özel sektör tarafından gelmesi muhtemel böyle bir seçenek var. diğer taraftan 17-26 kasım'da kpss tercihleri başlıyor. nereye baksam, kime sorsam "özel mi öğğğykk... gaç gaç gaç gaç !!" diyen insanlar var. "bunların ağız kokusunu çekeceğime devletten 2000'imi alır keyfime bakarım" diyolla..

olm bu kadar mı kötü lan özel sektör ? niye korkutuyorsunuz lan !!? istanbul'da 2000'le geçinilir mi olm ?

:'(

istanbul'da yaşamak zorundaysan özel. küçük şehire giderim diyorsan devlet. istanbul'da devletin verdiği para az gelir. eşek gibi çalışıp, en berbat trafik saatlerinde trafikte olup özel sektörde düzgün para kazanacaksın mecbur. ama küçük şehire giderim dersen, mis gibi rahat kafa, trafiksiz, kalabalıksız, yeterli parayla yaşar gidersin.

  • lemmiwinks  (05.11.14 10:52:16)
4000 liralik is bulduysan kacirma bence. Kadana yatmazsa ikinci atamalarda tercih yaparsin.

  • damdanakan  (05.11.14 10:52:17)
@damdanakan,

yani öyle bir iş yok da ihtimal var. teftiş kurulu için sınava falan girdim. arkadaşım var teftişte ordan biliyorum. her ay 4bin almıyor da dil tazminatı, 3 ayda bir çift maaş ve harcırah dahil olduğunda aylık 4000 civarına geliyor demişti. kafamda milyon tane soru olsa da denk getirmeye çalışacağım bakalım ben de.
  • kuul  (05.11.14 10:56:51 ~ 21:19:20)
Bu arada sen matematik mezunuydun, değil mi? 4000 liralik isi nasil buldun? Ben asgari maaşa talim ediyorum.

  • damdanakan  (05.11.14 10:57:16)
Aynen, 4000 veriyorsa ozel

  • balpolen  (05.11.14 10:57:46)
Ya ben de matematik mezunuyum nerde lan 4000 liralik isler. Kasimda tercih yapip 2000 lirami alip oturcam.

  • herseyi birakip gitmek istiyorum  (05.11.14 11:11:33)
Ozeldeki is kesin degil anladigim kadariyla, bir ihtimal. Ben hep kendimi saglama alma taraftari oldugum icin tercih yapardim, gitme şansım da varsa istanbul'dan baska yere giderdim.

  • fraise  (05.11.14 11:13:32)
bankada dediğin ücretle çalışıyorum, devlet 2000 verse koşa koşa giderim.

  • crimson king  (05.11.14 11:43:03)
2006-2008 yılları arası aylık ortalama kazancım 1500-2000 arasıydı. 2009'da memur oldum. maaşım hala 2000. geri dönmem. satış temsilciliği yapıyordum izmirde.

not: memur yapıcam ben seni :)

(bkz: #31460274)
  • jaaaccckkk  (05.11.14 13:11:48 ~ 13:12:46)
dsfghfd gaçın la gaçın jaaaccckk reyiz geldi !

ya abi allah sizi inandırsın gidip gidip geliyorum :/

ama olay da öyle boktan ki nasıl içinden çıkacağımı da bilmiyorum. çünkü bankadaki sınavı geçersem mülakatlar aralık başı gibiymiş. o ara atamalar çoktan yapılmış olacak. haliyle ben de tercih yapmış olurum. ama diğer taraftan banka için mülakatlara girersem ve kazanırsam bu kez kpss puanını da yakmış olucam. yani bankaya girdik mi pişman olursak yine elde var sıfır olucaz. zaten yaş olmuş 28, o saatten sonra da kime turşumu kurdururum bilmiyorum. karman çorman ettiler beni vicdansızlar !!

:D
  • kuul  (05.11.14 14:50:00 ~ 14:50:24)
sözlük yazarı kamu personeli sendikasını kurucam ben en sonunda. :)

anlattığın durumda senin çözümün çok basit. aralıkta tercih yapmayacaksın, bankayı kazanırsan başlayıp oradaki durumlara bakarsın. beğenmezsen seneye yazın atama olur onda kesin atanırsın. beğenirsen devam. 2016 sınavı olmadan son tercihe kadar vaktin var. (2016 - mayıs olur ama kesin değil, takipte kalmalısın)

banka olmazsa yaza kadar ikinci atamaları beklersin. sakın, ama sakın puanını yapma. o puan gerekirse özel sektörden kaçış biletin. :)
  • jaaaccckkk  (05.11.14 16:18:24)