bira iddiası önhazırlığı

bir arkadaşımla girdiğimiz iddiaya göre önümüzdeki haftaiçi bir gün 2.5 saatte 7 bira içeceğim. ardından gerekenler; yarım saat ayakta kalmak (dikilmek) + kusmamak. olay açık havada gerçekleşecek. iddia esnasında bira yanında nşa'da yenebilen her şeyi yemek serbest. (öncesi de bize kalmış haliyle) o esnada su içmek yasak. meramım şu: öncesinde ne yesem/içsem daha rahat hallederim olayı? önceki günden itibaren geçerli olacak tavsiyelere açığım ^^

p.s: efes özel seri. (istediğim sıcaklıklarda)

yani kimi insan 7 bira içebilir kimisi içemez. alkol koması diye bir şeyin varlığından haberdarsınız değil mi?

  • ykyt  (31.10.14 14:49:29)
Yağlı şeyler yiyebilirsin, iddiadan önce, emilim azaltır böylece.

  • a perfect lie  (31.10.14 14:50:29)
Yarım çay bardağı zeytinyağı için.

  • angelus  (31.10.14 14:51:01)
tuvalete işemeye gittiğinde kusarsan nasıl farkedecekler? çaktırmadan 2-3 bira da bir elinde kustur kendini (kafam bu sefer buna çalıştı kusura bakmayın.)

  • fallthepieces  (31.10.14 14:51:32)
Öncesinde bi şey yemesen daha rahat halledersin. Yani yemek yiyip de zart diye bi saat sonrasında içmeye çalışma. Ayrıca içerken de bi şey yeme bence, cipsle falan şişirme kendini. Sigara içiyorsan sigarayı az iç, çünkü kafan daha kolay iyi olur, kusma ihtimalin artar. Bi de benim çok içilecek günlerde yaptığım bir uygulama bi tane aspirin almak. İçtikten sonra da yatmadan önce bi tane daha alıyorum, ertesi günüm daha rahat geçiyor. Ayrıca biralar olabildiğince soğuk olsun.
7 birayı içersin 2.5 saatte, çok çok fazla değil. Ben kadın halimde 6 bira içiyorum allahıma şükür.

  • buff  (31.10.14 14:51:44 ~ 14:51:57)
metpamid iç. mide bulantını azaltır, kusmazsın.

gerçi 7 bira içicem diyorsun, alkolle almak çok da iyi bir fikir olmayabilir.
  • fayfim  (31.10.14 14:53:58 ~ 14:55:14)
önlerinde işeyeceğim, lokasyon yıldız parkı; gizli kusuş yalan yani :) komadan haberdarım ama endişe edeceğim bir miktar değil gibi. sigara kullanmıyorum, yeşilay 4 ever. biralar soğuk olursa içimi zorlaşır diye ortalama dış mekan sıcaklığında tutulan biraları tercih etmeyi düşünüyorum. bir de başlangıçta hızlı içip sonra yavaşlamak mı, ortalama standartlarda seyir mi daha sağlıklı olur; muğlak biraz.

  • ateistanbul  (31.10.14 14:56:25)
metpamid'i araştıracağım, büyük bir risk taşımıyorsa değermiş mide rahatlığı için. bir de önceki gün/o gün spor yapmış olsam (yüzme/koşu) nasıl etkiler, bir fikri olan varsa onu da alabilirim.

  • ateistanbul  (31.10.14 14:58:48)
Dış mekan sıcaklığındaki bira mideni bulandırır ama. Ortalama bi seyir tutturursan bence kafanın iyi olma olasılığı düşer. Gerçi ben hiç yapamam onu, yavaş başlayıp hızlı devam ediyorum, sonradan açılıyorum.

  • buff  (31.10.14 14:59:35 ~ 15:00:22)
zeytinyağı +1

  • check minus  (31.10.14 15:02:09)
zeytinyağı yeter. içmeden 15 dakika önce.

  • liriamer  (31.10.14 15:02:51)
yaklaşık 20 dakikada bir bira demek, sıkıntı olmaz.
hızlı içme, 20 dakikada bir bitirecek tempoyla iç işte. gençken bundan çok daha ağırlarını yaptım, bir de ben bizim grubun kötü içeniydim:)
çok soğuk olursa mideni üşütürsün, ama sıcak da içilmez, makul davran. ben olsam midye tava veya fıstık tercih ederdim. çok zayıf falan değilsen komaya da girmezsin.
  • yalnux  (31.10.14 15:07:37)
zeytinyağı yıllardır duyduğum bir şey de, yarım çay bardağı mıdır bunun ideali? bir içsem +/-'si ne olur?

o gün dışarı sıcaklığı 12-15°C olacak sanırım, biralar şişe olacağından sıcaktan soğuk, soğuktan sıcak olurlar gibi. içişi hızlandırmak da mühim, soğuk bira beni yavaşlatabilir diye düşünüyorum ama bakacağız.
  • ateistanbul  (31.10.14 15:07:37)
bu kadar hazırlık yapsam 2 saatte 10 birayı deviririm.

içmeye başlamadan 2-3 saat önce yemeyi içmeyi kes. her bira arası birer ikişer yuvarlamak için midye dolma al yanına bitti gitti. tatava yapma çak geç. :)
  • robin crusoe  (31.10.14 15:09:18)
robin bey neler söylüyorsunuz; ciddiyseniz sizi bet office'imize alalım.

  • ateistanbul  (31.10.14 15:12:57)
Ben zaten normal muhabbetle 5 bira içiyorum 2.5 saatte. 7 bira biraz çarpar tabi. Aç karnına iç en az 2 saat öncesinden itibaren bir şey yeme. Hızlı başlama belli bşr tempoda iç. zeytinyağı diyen olmuş ama dikkat et mideni bulandırmasın. Bence en güzel patlamış mısırla içilir.
Öncesinde bol su iç. Sigara kullanma bide.
rahat kazanırsın.
2 saatte 10 bira zor. belki 1 saatte 5 bira.

bir de içerken ne kadar enerji harcarsan o kadar çabuk alkolü vücuttan atarsın. yani içerken zıpla.
  • nedendir bilinmez  (31.10.14 15:24:19 ~ 15:25:36)
hatta tek kriter yarım saat ayakta durup kusmamak ise, iddia ediyorum 7 birayı 1 saatte içerim.

31. dakikada hepsini çıkarırım tabi... :)

ama hakkaten bu kadar abartı hazırlık gerekmediğini sen de göreceksin bence.
  • robin crusoe  (31.10.14 15:25:35)
Miden tamamen bos olmasin. Ama tok oldukca bira icmek de zorlasir. Ote yandan ac karnina icmen daha cok carpacaktir, dengeyi ayarla bir sekilde. 2,5 saatin tamamini kullan, ne kadar agir icersen o kadar az caprar, hizli icme. Kafein alman da ise yarayabilir ayik kalmak acisindan, bunu denemedim ama biryerde okumustum. Suzuz kalmis olarak baslama, su icmek yasakmis zaten susuz kalmak da kotu olacak. O yuzden onceden su ihtiyacini iyice karsila. Soguk ic, mumkunse buz gibi ic. Mideni bulandirma ihtimalini azaltirsin. Normal sartlarda kazanirsin gibime geliyor iddaayi.

  • delifaruk  (31.10.14 15:28:58 ~ 15:29:50)
Ön hazırlığa gerek yok. Bir kaç saat önce yemeyi kes hatta aç karnına bile başlayabilirsin atıştıracağın şeyler aşırı yağlı olursa mide bulantısı yapabilir. Bildiğim kadarıyla zeytinyağı hikayesi rakı masasında işe yarıyor. Aynı zamanda alışık değilsen zeytinyağı da mide bulantısına yol açabilir. Kendini kasma hızlı içme 1 saatte 2,5 bira içersen boğazın alışır rahatlarsın, geri kalan 1.5 saatte 4,5 bira yuvarlanır gider. alışık değilsen sıkıntı yaratabilir. o güne kadar hergün 5+ bira iç bünye alıştırsın kendini. O güne kadar içmeyip o gün hızlı abanırsan 4'ten sonra zorlarsın 5'te dağılırsın kısa sürede. Kolay gelsin. Başarılar.

  • Amiral Bristol  (31.10.14 15:30:16)
@robin, 1 saat 7 bira iddiasına girersem adam öldürmeye tam teşebbüsten yargılanırım.

bünyem alkole alışık ama o hızlara hiç çıkmadım, merakla bekliyorum ben de. haftaya perşembe olacak muhtemelen, akşamında yahut cuma günü sonucu yazarım :) thanks all
  • ateistanbul  (31.10.14 15:37:20)
Müzik ve sohbete daldır kendini. İddiaymış gibi bakma severek iç(7 bira nasıl severek içilir bilemiyorum). Psikoloji de çok önemli çünkü.

Zeytinyağının yanında 1-2 kaşık da yoğurt tüketirsen daha iyi olur gibime geliyor mide bulantın için.

Ayrıca iddia biter bitmez içebildiğin kadar su iç. İçemiyorsan da en geç uyumadan önce iç. 7 bira demek kupkuru bir vücut demek.
  • youshookmeallnightlong  (31.10.14 16:07:40)
kesinlikle zeytinyağı

  • MiraTaurus  (31.10.14 16:08:14)
iddia öncesi normal düzenini bozma ve telaşa sokma kendini. bir kere biraları bardaktan iç, şişeden içme. böylece hem daha fazla yudum alırsın hem de fazla hava çekmeyeceğin için mideye gaz doldurmazsın yani rahat içersin. yanına plastik bardak falan al olmuyorsa ona doldur. olayın açık havada olması iyi böylece hava serin olacağı için alkolden yana çarpılmazsın. daha önce bira içip içmediğini ve düzeyini bilmiyorum ama 2-3 birada uçan biriysen bence şimdiden antremana başla. her gün 3-4 bira içmeye bak iddia gününe kadar böylece vücudunu alıştırısın.ayrıca bira sonrası için yanına kırmızı etten yapılam bir yemek al. hamburger,köfte,kokoreç gibi.biralar bitikten sonra bunu yemen mideni rahatlatır.çünkü et alkolü çekecek.biranın yannda fıstık falan ye ya da daha önceden ne yiyorsan onu ye, unutma rutinlerini yapman burada önemli böylece kusma riskini minimum yaparsın. daha önce denemediğin birşeyi yemen seni zorlar ben söylyim. hatta iddia öncesi de fazla birşey yeme ve içme.

  • anti silence  (31.10.14 16:17:15)
1) aç karnına içersen sarhoş olursun. ayakta yarım saat kalamayabilirsin.
2) zeytinyağı olayını ben ilk kez duyuyorum, ne işe yaradığını bilmiyorum ama mide bulandırıcı gibi geldi. daha önce hazırlık yapacaksan dene ama ilk denemen olacaksa iddiaya girdiğin güne bırakma.
3) cips falan yağlı şeyler, çoğu kişi yeme demiş ama tuzlu fıstık falan mide bulantın oluşursa mideni bastıracaktır. ara ara almakta fayda var.
4) 2.5 saatte 7 bira öyle komalık etmez insanı ama tabii bünyeni göz önünde bulundur mutlaka. kendini riske atacak bir durum olursa mutlaka yarıda bırak. hiçbir şey sağlığından önemli değil.
5) bi arkadaşın dediği gibi, 2.5 saati 20şer dakikalara ayır, bu şekilde keyiflenerek iç.
6) alacağın biralar soğuk olmayacak içimi zor diye demişsin ama asıl soğuk olmayan bira mide bulandırır, içimi zorlaştırır. 7 bira da 2,5 saat içinde daha da ılık hale gelecektir. ben olsam soğuk biradan şaşmam.
7) öncesinde çok ağır ve baharatlı şeyler yeme.
8) rahat al, kendini bu kadar kasma :)
  • dessy  (31.10.14 16:25:26 ~ 16:26:18)
Iddia nadir
Guzel bi iddia use bi 8-9 tane de ben icerim

  • sormayın bana sen o musun diye  (31.10.14 16:25:31)
Bir miktar zeytinyağı içtiğinizde, zeytinyağı midede ince bir zar halini alıp alkolün kana çabuk karışmasını önleyen bir kalkan görevi görüyor, zeytinyağı içmenin kabaca mantığı bu.

  • angelus  (31.10.14 16:29:15)
Bi gece öncesinde 2.5 saatte 3.5 litre su iç. Bakalım miden yeterince geniş mi.

  • roket adam  (31.10.14 16:41:24)
Oldukça kalın giyin, bira içerken mideni de üşütürsen kusmaman imkansız. atlet matlet acıma.

  • yakuza123  (31.10.14 16:45:54)
su içmeme yasağı çok acımasızmış gerçekten. onun dışında imkansız bir şey değil. pub'da falan arkadaşlarla sohbet ortamında 5-6 tane içiyoruz zaten o kadar sürede. ha bizimki hayvanlık ama bişi de olmuyor. dediğim gibi su acımasızca olmuş. ama halledersin sen merak etme.

  • drystedb efficacious  (31.10.14 17:04:45)
anti silence; günlük 3-4 bira ortalamam.
öte yandan viskiperverim (mideme güveniyorum dipnotu) zamana karşı fazla sıvı alışı biraz problem olabilir gibi geldi ama buradan aldığım manyellerle zaten soru işaretlerimi de atlattım :)
azıcık zeytinyağı, sıkı giyinme ve bardaktan içme önerilerini de uygulayacağım. baya baya terminatör olacağım, hızımı alamayıp akşamına bira zirvesi düzenleyebilirim ^^
önceki gün 3.5'luk su testi de çok mantıklı, deneyeceğim.
  • ateistanbul  (31.10.14 21:23:20)
herkes gerekli şeyleri demiş ama şuna vurgu yapmak istiyorum çok soğukken hızlı hızlı içme mideni üşütürsün. ne çok aç ol ne çok tok. bu kadar. yağ falan iç demişler zaten.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (31.10.14 21:28:07)
-karnın ne aç nede çok tok olsun
-biranın yanında mutlaka birşeyler atıştır ama çok karıştırma çeşit 1 en fazla 2 olsun
-stres yapıp olaya odaklanma(sohbet et arkadaşınla)bu sebepten bile kusabilirsin normalde kusmasan bile
-2 gün hiç ilaç alma
-biralar soğuk olsun ortam sıcak olsun dışarıda üşütürsen sıkıntı
-biraları içerken en az 3 kez işe
-çok çabuk veya çok yavaş içme 2sininde sana zararı olur
-arkadaşına geçmiş olsun.
  • bluebey  (31.10.14 21:31:49 ~ 21:34:05)
Allah rahmet etsin kardeş iyi bilirdik

  • emirkulu  (31.10.14 21:37:01)
ateistanbul, her ne olursa olsun, biraları alırken yanına maden suyu da al. içtikten hemen sonra maden suyunu mutlaka iç. sabah kalkarken de iç. akşamdan kalmayı çok ciddi şekilde azaltıyor.

  • dessy  (31.10.14 21:37:56)
dış mekan sıcaklığı falan demişsin ama buz gibi bira daha kolay içilir, nasıl gittiğini anlamazsın.
ayrıca zeytinyağı +1 hep duyuyoruz. bir de makul bir süre öncesinde yemek ye derim. bana aç karnına daha çok etki ediyor alkol.

  • anil  (31.10.14 21:40:24)
zeytinyağı test edildi onaylandı!

  • velhasilkelam  (31.10.14 22:13:08)
gazan mübarek olsun! mental olarak hazırlanman için bir film önerebilirim.

www.imdb.com
  • zvonimir  (31.10.14 22:16:54)
ahah eyvallah, izlemiştim filmi ama izlenir o tekrar.
bu arada o gün 2 arkadaşım daha benimle birlikte içiyor olacak (iddiasız) bu da bi + sanki. tanrı benim almamı istiyor!

  • ateistanbul  (31.10.14 22:25:47)
yiyecek içecek önermiycem ama arada bileklerini ve kulak arkanı soğuk suyla ıslatırsan 10 tane bile içersin bence.

  • mayaa  (31.10.14 22:30:11)