şampuana yağ karıştırma (beyin fırtınası içerir)

yahu yıllardır bu işin pratik yolunu bulamıyorum. bütün şampuanı buzdolabı poşetine boşaltıp üzerine yağı boşalttıktan sonra mıncıklamak suretiyle karıştırıyorum. daha sonra poşetin alt köşesinden kesip şampuan kutusuna aktarıyorum fakat bu hem pis bir iş hemde poşette kalan şampuan ziyan oluyor.

yağı direkt kutuya döküp çalkalasam homojen bir karışım olmaz, elimi içine sokma şansımda yok.

pratik bir tavsiyeniz var mı?

Şampuanın kapağını tamamen çıkarıp, uzun ve sert bir çubukla karıştırabilirsiniz.

  • Domuz  (29.10.14 17:46:01 ~ 17:46:15)
@for day: çam terebentin yağı koyuyorum, dökülme ve sağlık için etkili oluyor.

  • tolga asp  (29.10.14 17:50:26)
Yanlışsam düzeltilsin ama sen şampuan ve yağı karıştırdıktan belli bir süre sonra o yağ şişenin içince yukarı çıkmaz mı? Yağ ve şampuan gerçekten karışır mı yoksa yoğunlukları ve ağırlıkları farklı olduğu için ayrışırlar mı?
Ben de bir ara yağ koymuştum şampuanın içine ama her kullanımdan önce şişeyi iyice karıştırıyordum çünkü unutursam yağ üstte birikip direk yağ geliyordu elime. ketçapı çalkalamadan sıkmaya kalkmışım gibi.

  • innerbliss  (29.10.14 17:51:12)
eğer yağ ve şampuan yoğunlukları aynı değilse yukarıda söylendiği gibi onlar bekleyince yine ayrışır. en mantıklısı şampuan kapağını tamamen açıp içine boşaltmak. her kullanımdan önce de iyice çalkalamak. eğer kapak açılmıyorsa, şampuanın ağzına girebilecek bir huni ile yağı dökebilirsin bence.

  • magdurum ben magdur  (29.10.14 17:53:45)
arkadaşlar kimyadaki benzer benzeri çözer kuralından dolayı şampuan ile yağ karıştı mı bir daha ayrışmaz. tıpkı çayda şekerin eridikten sonra dibe çökmemesi gibi.

  • readmymind  (29.10.14 18:34:07)
şimdi çözüm bulunmuş, sakınılması gerekenler başlığıyla yazmaya geldim.
kapağı açık tutma çünkü o yağ uçucu demişti aktar bana. uçar falan etkisi yok olmasın.
şampuan yaptıktan sonra onu durularken vücudundan akıtma o suyu. kafanı eğ yani. vücudundaki tüye/kıla da yaramasın.
  • uzunuzunilgi  (29.10.14 18:59:57)
şişenin içine bilye veya benzeri birşey (çakıl taşı?) atar ve çalkalarsanız homojen karışır.

  • physcos physcos  (30.10.14 11:28:22 ~ 11:29:32)