bir garip şehir Samsun

işim dolayisiyla hazirandan beri bu garip şehirde yaşiyorum,İstanbul‘dan sonra zor tabi.Haftasonlari ya da boş zamanlarda sosyallik adina ne yapilabilir?nerelere gidilebilir?Biri anlatsin,yoksa çildirazam.Ögrencilerin yogun olmadigi etkinlik ,mekan olursa ayri bi sevinirim,Malum kafa kaldırmiyor bi yaştan sonra.

sahilde bi suru cafe/restaurant/club acilmis. oralara takilabilirsin

  • x daemon  (26.10.14 03:15:25)
Akm'de sezon açılmıştır muhtemelen. Opera, bale etkinliklerine gidebilirsin eğer hoşlanıyorsan. Bir de esasen ilgi alanlarından bahsedersen ona göre önerilerde bulunmak hem daha faydalı hem de kolay olur gibi sanki.

  • mtfbwy  (26.10.14 03:18:43)
öncelikle iyi hissedebilecegm bir kafe ,İstanbul‘da Ara kafe ve Karabatakta büttün bir gün oturabilirdim mesela,güzel işler yapan bir topluluk,tiyatro,sinema,belki drama egitimi veren bi yer,iyi bir ing, kursu,haftasonlari etkinligi mesela dagcilik ya da bisiklet gruplari vb...Tiyatro ‘ya gittim geçen hafta,İstanbul devlet tiyatrosunda izledigim oyunu tekrar izledim:-) Samsun Devlet ‘in kendi sezonu,oyunlari yok mu anlamadim ki?tabi bir de sahaflar çarsisi ,kitapçilari?güzel yemekleri olan rest?avm harici keyifli alişveris dukkanlari?

  • chemnil  (26.10.14 06:45:01 ~ 06:48:49)
İstanbul'dan sonra ilaç gibi gelmiş olması lazımdı aslında, insan gibi yaşamaya daha müsait bir şehir ve her türlü aktivite var.

Not: iki şehirle de alakam yok.
  • arandur  (26.10.14 07:57:31)
arkadaşim iki şehirle de alakan yoksa nerden biliyosun etkinlik filan?

  • chemnil  (26.10.14 08:38:24)
öncelikle geçmiş olsun
dünyanın en sıkıcı şehirlerinden birine gelmiş bulunmaktasın,
insanları ayrı bir yobaz ayrı bir lümpen
umarım kısa sürede kurtulursun

yıllar oldu net isim veremiycem ama 56'lar ve sonrası senin için daha iyi olur diye tahmin ediyorum, bir de sahilde yeni açılan yerlere bak

tek şansın sanat aktivitelerinin enteresan şekilde fazla oluşu; gazi sahnesi, akm artık dev.tiyatroları da var bildiğim kadarıyla, bol bol git işte.(lokal sahneler oldukça iyi, hatta dt'den daha iyidir muhtemelen) sinema da ucuz. kışın 3 yazın 2 blues/rock festivalleri olur onlara takılırsın.

kaldığın süre zarfında iyi yönlerine bakmaya çalış;kira ucuz. yakın yerlere günübirlik gidebilirsin; sinop mesela.. sonra trafik yok. doğal sebze/meyve bulma şansın var.
  • jimjim  (26.10.14 09:33:41)
Sahne sanatları için AKM ve Düşevi'ne gidebilirsin. Etkinlik için SAMBİT, SAMDAK, paintball sahaları var. Nerduban Cafe, Leman Kültür var. Bisiklet alıp sabahları sahilde bisiklet sürmeni de tavsiye ederim. Böyle böyle zaman geçecek işte.

  • kadirgali huseyin olmayan adam  (26.10.14 09:34:10)
Tam hatırlamıyorum fakat tramvayda kurupelit ya da pelitkoy durağında inip kendini sahile attığında Leman kültür var.
çiftlik'in başında Vestel'in yanında bi pasaj var. Orda bir adet sahaf var fakat hayal kırıklığına uğrayabilirsin. Çiftlik'in sonundan(lise caddesinden) gazi caddesinin bi üst arasına girince gazi sahnesi var. Oradaki oyunları takip edebilirsin.
duşevi oyuncularının cafesi var bu cafe arasının biraz altında sol tarafta.(yanında takıcı vardı yanlış hatırlamıyorsam)
bi içeyim diyorsan merkezdeki alternatifler ağabali caddesi uzerinde. Özellikle bohem, iki gözüm falan. Fakat buralara da buyuk beklentiyle girmemen gerek.
atakum sahil senin kurtarıcın olabilir surekli yeni bi şeyler var orada. Sahil boyu uzerince cafelere mekanlara bakıp gozune birini kestirebilmen mümkün.
dil kursu için benim çocukluğumdan beri en iyisi tömer denir o da çiftlikte namık kemal lisesinin yanında il bilmemnesi var onun aradan dümdüz aşağı inince caminin karşında kalıyor.
alternatif olarak yine cafe arasında sanırım Manchester dil okulları var.
güzel yemek olayına girersek şimdiye kadar döner yemeye alışmış hatta biraz da dönerden nefret etmiş olman lazım :) fakat çalıkuşu ve hacı da yemediysen bi oralarda doner ye. Adliyenin oralarda ozterme pide var. (yerini ben de tam hatırlamıyorum en olmadı yemek sepetinden soyle:)) pideye bi daha tekrar aynı gözle bakamazsın onu yedikten sonra. Adamlar cidden güzel yapıyolar.
onun dışında. "şurda şunu yemelisin!" diye bi yer yok bence samsunda.
salaş mekan cafe&bar tavsiyesi istersen jazz cafe var fakat isteklerini karşılar mı emin değilim.
avm harici olarak yabancılar pazarı var ama onun da çok ilgini çekeceğin sanmıyorum. Bir de cafe olarak sokak cafe ve 46lık cafeyi önerebilirim kişisel olarak.
  • mtfbwy  (26.10.14 13:19:56)
başka önerisi olan yoh mu?

  • chemnil  (26.10.14 17:51:04)