Uyuma - Uykusuz Kalma Rekoru

Merhaba arkadaşlar, en fazla kaç saat uyudunuz ve uykusuz kaç saat kaldınız? Rekor kimde bakalım:)

15 saat uykuyla rekorumu kırmıştım. evdekiler doktor çağıracaklarmış nerdeyse, depresyonda olduğum bir dönemdi. ilacımı da 3 gün içmemiştim, ağır bir ilaçtı.

  • rock n roll  (23.10.14 15:33:51)
uykusuzluk anlamında 49-52 saat arası bir şeydi tam saatini hatırlamıyorum, benim için ayırt edici noktası arazide, %90 hareketli olmamdı, iki günde bir yıl yaşlanmış gibi hissetmiştim kendimi.

  • candanag  (23.10.14 15:34:10)
19 saat uyudum. hiç uyanmadan üstelik. uykusuzluk rekorum da 78 saat.

edit: 78 saatin sonunda ağır hastanelik oldum.
  • tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz  (23.10.14 15:40:34 ~ 15:40:55)
2 gün uyumamıştım da tam kaç saat etmişti hatırlamıyorum. en fazla da 14 saat falan uyudum heralde. ilaçla falan değil yalnız.

  • tescillimarka  (23.10.14 15:40:55 ~ 15:41:05)
En fazla 18 saat uyudum tek seferde aralıksız. Şurda anlatmıştım eksisozluk.com

Uykusuzlukta da rekorum 60 saat gibi bi şeydi. Stresten uyuyamamıştım 2 gece.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (23.10.14 15:41:15)
67-68 saat uykusuz kaldım lise zamanımdaki bir okul gezisinde, dönüşte 19 saat uyumuştum.

  • diabolus79  (23.10.14 15:42:18)
65 saatti galiba uyumadan geçirdiğim süre. Adeta mala dönmüştüm, tavsiye etmiyorum asla. En fazla uyuduğum da 12 saat falandır.

  • mayaa  (23.10.14 15:54:48)
Yaklasik 60 saat uyumamistim. Halusunasyon gordum bildiginiz. Gercek olmadigini esrtesi gun anladim gorduklerimin. Gercekten halusunasyon diye birsey varmis:)

Bircok kez 24 saat uyumadigim oldu, bildigin balik hafizali oldum her seferinde.
  • delifaruk  (23.10.14 16:02:06 ~ 16:02:55)
12 saat kadar uyumuşluğum var, arada uyanarak. 36 saat kadar da uykusuzluğum var.

  • inheritance  (23.10.14 16:09:07)
Ne kadar uyudum bilmiyorum. 1 haftalik bir surecti. Arada 15dk-30dk kestirdiklerim oldu. Yani ben o kadar vardir diye umuyorum.

Halusinasyon gormeye baslamistim. Kac saat uykusuzluk sonrasi gorulur bilmiyorum. Ama sonunda uyuma zamanim geldiginde Uykum yoktu artik. Yorgundum ama uykum hic yoktu. Sanirim uyuyamayip olecegim demistim. Uzanmistim. Saatlerce ugrastim uyumaya. Arkadasim uyku icin bir hap filan vermisti. Oyle uyumustum.

--
Cok uyumada da sureci hatirlamiyorum. 24 saat diye tahmin ediyorum. Ama onunda sonunda kalp atisim hizli geliyordu artik. Uyandigimda sabah gunes doguyor saniyordum. Insanlar neden ayakta filan anlamaya calistim. Kahvalti yaptim. Anne ben gec kaldim filan dedim.. insanlar beni ben insanlari anlamiyordum. Saate bakiyor anlamiyordum. Cok sonra aksam gunes batisi oldugunu anlamistim.
  • ibomiu  (23.10.14 16:22:11)
üniversite yıllarında ikinci öğretim olduğum için ve ortam da uyumaya müsait olmadığı için uyku düzenim yoktu.
perşembe akşam okula gitmek için 5 gibi uyanıp pazar geceyarısına kadar uyumamıştım. 80 saate civarında.

  • battal gemalmaz  (23.10.14 17:04:20 ~ 17:05:32)
uyuma - 12 saat
uykusuzluk - 69 saat

  • kisa bisey olsun istemistim  (23.10.14 17:11:11)
kaç saat uyuduğumu bilmiyorum ama uyandığımda 1 gün geçmişti (24 saat) izci kampından dönmüştüm güneş falan çarpmıştı galiba, çok yorulmuşum.

uykusuzluk: aralarda 15 er dakika gözümü kapatarak 72 saat. tabii ki tez dönemi.
  • cocodancer  (23.10.14 17:12:41)
uyuma 22
uykusuzluk 30

iyi uyumuştum.
  • freya  (23.10.14 17:17:13)
uykusuzluk 48,

uyku 16.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (23.10.14 22:28:07)
40 saat civarı bir uykusuzluk dönemi yaşamışlığım var, kendimi oyunlara kaptırdığım bir dönemdi.

uyku rekorumsa sanırım o 40 saatin arkasından gelen 32 saatlik uykuydu :D evet cidden 38 saat uyumuşum. sabaha karşı 5 falandı sanırım yattığımda, bir uyandım saat 6-7 civarı, oha dedim 2 saat mi uyumuşum sadece, ama dışarıdan sesler geliyordu, uyuduğumdada karanlık uyandığımdada karanlıktı, baktım dışardan sabah 6-7 ye göre daha çok ses geliyor, akşam olmuş sanırım dedim, tarihe bakıp ertesi günün akşamında uyandığımı anlayınca şok olmuştum :D
  • sinekvalesi  (23.10.14 22:36:36)
Uyuma: 22 Saat (nedense normal dışı pek bir sebep olmadan bu kadar uyudum uyandığımda ertesi günün akşamında olduğumu farketmiştim)

Uykusuzluk: 43 Saat (bunu defalarca yaptım çeşitli neden/nedensizliklerden, konsantrasyon bozukluğu, ve son saatlere doğru algıda bozulmaya yol açıyor, ciddi anlamda halüsinasyonluk bir durum olmadı ama saat biraz daha ilerletilirse olabileceğini hissediyordum)

bir de 12 saat uyudum falan diyenler var canlarım benim ya :)
  • royal  (23.10.14 22:51:05)
30 günde 26 finale girdiğim zamanlar 2,5 saat uyur 2-3 saat ders calısır geri 2,5 saat uyur böyle böyle polifazik uyuyarak 1 ay geçirmiştim.

Bunda sorun yoktu da bi tanesine hiç uyumadan girmiştim yani 48-52 saat filan hiç uyumamıştım rezaletti.

uyuma rekorum da hemen akabinden gelen gün : 13 saat :D
  • neferkitty  (23.10.14 22:53:24 ~ 22:53:59)