[]

gözlük falanı

selamlar,

bilgisayar başında uzun uzun vakit geçirmemden dolayı gözleri bozmak istemiyorum. dinlendirici gözlük dicektim ama az önce bi optikçi tarafından linç edildim. şimdi ben 0.25 alsam bilgisayar kullanırken taksam filan olur mu?
nasıl alabilirim? reçete filan lazım mı? ne kada'dır? adana'da önerebileceğiniz bi optikçi var mı? sgk filan yok, o yüzden muayene olamam. olsam da doktor kafadan yazmaz sanırım. özele gitsem muayene ücreti ne kadardır?

aramaya da inandım. bi arkadaşımız 'numarasız ışınlara karşı koruyucu gözlük' demiş. o nedir peki?

 
Dinlendirici gçzlük diye bir şey yoktur. Doktora gidersin, bilgiayar başında çok vakit geçiriyorum gözlerim yoruluyor dersin, doktor bakar, gerek görürse düşük nmumara da olsa gözlük yazar.
Kendinin gidip kafana göre aldığın gözlük, düzgün olan gözlerini de bozar, ne kadar düşük numara olursa olsun.
Eğer Ankara'daysan özel bir hastane önerebilirim, 50 lira ücret alıyor.
  • korsan dilenci  (23.10.14 13:32:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.