daha önce ales'den 70 ve üzeri almış olanlar

almak zor mu? ingilizce öğretmeniyim. üniversitede öğretim görevlisi olmak istiyorum. yabancı dil çıkışlı olduğum için matematik sıfıra yakın derecede. sadece sözel bölüm yapılarak 70 alınabilir mi?

gözüm kapalı 90 almışlığım var ama inşaat mühendisiyim. bana sorma o yüzden.

  • argent dawn  (21.10.14 15:31:25)
ingilizce öğretmeniyim, 70+ alan çok arkadaşım vardı, neredeyse sadece sözel yaparak. yani raad ol.

  • alismadik gotte duran don  (21.10.14 15:35:55)
çok kolay sözelciysen. biraz beyin yanıyor ama. ben gece uyumadan ve hiç çalışmadan gidip 90 almıştım. sadece türkçe ve mantık sorusu çözüyorsun. okuduğunu anlayan herkes yapabilir. hatta yapamayanın salak olduğunu düşünüyorum. 3-5 de matematik çözersin işte doğal sayılar falan. biraz hızlı olman lazım.

  • mistreated  (21.10.14 15:37:48)
sadece 2 test çözerek 95 aldım. matematik falan kolay bence zeka sorusu gibi sorular.

  • sta  (21.10.14 15:40:59)
yds'den 92 aldım, bunun avantajı olur mu? yoksa ales'in kesinlikle yüksek olması mı gerekmekte?

  • thracian  (21.10.14 15:41:28)
zor bir sınav değil. biraz matematik çalışarak çok rahat 70+ alırsınız.

  • sheridans  (21.10.14 15:41:40)
alırsın, geçmiş sınavlardan 1-2 tane çözüp soru tiplerini öğren ki daha rahat yapasın. ben güzel sanatlar çıkışlıyım 87 aldıydım.

  • nilmiye  (21.10.14 15:43:56)
Ales'ten 70 alarak üniversitede herhangi bir kadroda çalışabilmek imkansız. daha önce açılan sınavlara bakarsanız bölümüzde ales'ten +90 yds'den 95 civarı puan alanların ancak kadro alabildiğini görebilirsiniz.

  • alibaba06  (21.10.14 15:47:23)
alınır, neden alınmasın?

üds'den 100 aldım, ales'ten 96, kpss 94.5, toefl 110

(sayısalcıyım ben de, sorry)
  • [silinmiş]  (21.10.14 16:05:53 ~ 16:06:13)
alınır, hatta daha da fazlası rahat alınır, şöyle ki:

okuma hızınızı artırın çünkü ales bilgi sınavından çok zaman sınavıdır. türkçede uzun uzun paragraflar verirler, ne kadar hızlı okuyabilirseniz o kadar avantajlısınız.

10 tane mantık sorusu sorulur, sözel öğrencilerde asıl fark yaratan bu bölümdür. bu tarz soruların çoğunun çözüm yöntemi benzerdir (tablo oluşturarak çözme), bu konuda uzmanlaşın.

mat-1'de ise soruların büyük bölümü bakkal hesabıyla çözülebilecek ortaokul seviyesi konulardan-zorluktan oluşur. orta 1 deki yeğenim bu soruların çoğunu çatır çatır çözdü. sadece o konuları hatırlamanız ve az biraz örnek soru çözmeniz lazım.

bunlara dikkat ederseniz 80 üstü çok rahat gelir, 70'de neymiş!
  • yemrem  (21.10.14 16:27:29)
Sozel ales puanindan bahsediyorsan kardesim hic matematik yapmayarak 83 aldi ki sozelden de yanlislari vardi yani. Baya basit sinav.

  • herseyi birakip gitmek istiyorum  (21.10.14 17:17:30)
alınır.
eşit ağırlıkçıyım, üniversiteyi sözel bir bölümde okudum ve hiç çalışmadan sözel ve eşit ağırlıktan 90 aldım. hızlı okumak ve okuduğunu anlamak yeterli sözel kısımda, matematikte de emin olmadığım hiçbir soruyu işaretlemedim.

  • kayranin kedisi  (21.10.14 17:35:25)