hak ettiği değeri görmeyen çok güzel şehirler?

ya hani nereye gitmek istersin dediklerinde herkes londra, new york, budapeşte, floransa, amsterdam vs. der ya... sizin görmeyi çok istediğiniz, bu tip sorularda zinhar cevap olarak söylenmeyen hangi şehirler var?

benim aklıma ilk olarak sibiu geldi mesela. tam bir ortaçağ şöleni. ormanı dağı tepesi transilvanya havası ölürüm romanyam. sizin var mı böyle özel canısılarınız?

reykjavik'i çok merak ediyorum, volkanik molkanik olaylar, buz gibi, kutbun dibinde bi şehir. ilginç olsa gerek.

sonra pripyat'ı görmeden ölürsem valla küserim. o atmosfere tanıklık etmek olağanüstü olmalı.

gezmiş olduklarımın içinde de çok underrated olan cenevre, vilnius ve hamburg diyorum. vilnius'un brugge'den geri kalır yanı yok mesela ortaçağ şehri olmakta, artısı var hatta gece hayatı falan da harikadır ama filmi var diye brugge daha çok ilgi çeker. hamburg ve cenevre zaten akıl almaz şehirler. bir şehirde bir tane çirkin sokak, estetik olmayan bina olmaz mı arkadaş? ciddiyim yok. sanat eseri gibi şehirler ikisi de.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (20.10.14 23:39:26 ~ 23:39:42)
yozgat

  • fuel oil  (20.10.14 23:39:56)
sanki sibiu'ya gitti pezevenk

  • hjarteblod  (20.10.14 23:43:32)
"nereye gitmek istersin dediklerinde" yazdım başta itovlit, gitmiş olsam sibiu'ya gitmek istiyorum mu derim

  • pescador  (20.10.14 23:49:28 ~ 23:49:45)
mardin, gaziantep

  • siradisi00  (21.10.14 00:13:37)
Katmandu'ya deli gibi gitmek istiyorum. Ara sira nepal ucak bilet fiyatlarina bakar ordan gezi rotami falan cikaririm. Insallah bir gun gidecegim.

  • herseyi birakip gitmek istiyorum  (21.10.14 00:40:48)
Amalfi kıyılarını komple gezmek istiyorum.
Tanca'ya gitmek istiyorum.
Kutup ışıklarını görmek istiyorum.
Transilvanya, İzlanda +1
  • Lim5  (21.10.14 00:46:34)
glasgow

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (21.10.14 00:53:07)
Mekke

  • fiber  (21.10.14 00:55:00)
delft, konstanz.

  • ben de  (21.10.14 01:01:40)
Granada. gerçekten çok güzel bir şehir.

  • zvonimir  (21.10.14 01:12:17)
berlin ve hamburg.
evet ünlüler ama mesela paris kadar amsterdam kadar ünlü değiller. Fakat gerek eğlence hayatı, gerek içinde yaşayanlar, gerek şehirlerin dinamikleri, gerekse fiziki yapıları olarak parise de amsterdama da budapeşteye de on milyon basar. avrupanın güneyinden kuzeyine bir sürü ülke/şehir gördüm, hiçbirini bu iki şehri sevdiğim kadar sevemedim.

  • eskiden sizofrendim simdi iyiyiz  (21.10.14 01:50:45 ~ 01:51:44)
Karlovy Vary ve bir de Brugge.
Aah ah, en yakın zamanda imkan olsa da bi daha gitsem ikisine de.

  • afush  (21.10.14 10:38:53)