Bilgisayarım niye böyle?

Merhaba Windows 7 yüklü bilgisayarım yaklaşık 5 dakikada bir mavi ekran verip (ya da bazen vermeyip) restart yapıyor. Neden olabilir? Çıldırmak üzereyim..

Teşekkürker

onu da kontrol ettim, bence aşırı ısınması yok. daha önceleri bacağımı falan yakardı yine de kapanmazdı.

  • rivulet  (19.10.14 13:32:32)
HDD sorunlu sanirim.

  • hmpf  (19.10.14 13:36:14)
Ben de hafızadan dolayı düşündüm ama emin olamadım. bunun hızlı bir çözümü var mıdır format atmaktan başka?

  • rivulet  (19.10.14 13:38:26)
mavi ekran genelde ram ya da hdd okuma hatasından olur , aşırı ısınmadan çok fazla mavi ekran olmaz genelde direk kapanır.

  • dodi el ford  (19.10.14 13:40:24)
ram?

  • sutlu nescafe  (19.10.14 13:40:35)
asiri sicakliktan mavi ekran olusmaz. ekran kitlenir ve bastan baslar. mavi ekran veriyorsa %90 hafiza ile alakalidir. RAM lerini kontrol et.

  • crucio  (19.10.14 13:50:58)
tam olarak ram sorunu. az biraz anlıyorsan ramleri "bilgisayarı kapattıktan ve fişini çektikten sonra" çıkart. soketlere güçlü bir şekilde üfle. yerlerini değiştirecek şekilde tekrar tak.

  • zam sampiyonu domates  (19.10.14 14:00:09)
@zam sampiyonu domates çözüm önerisiyle geldiğiniz için ekstra teşekkür ederim :) 15 dakikadır kapanmadı ama tekrar kapanırsa ilk işim bunu yapmak olacak. internette araştırıp ram'in yerini bulurum sanıyorum..

  • rivulet  (19.10.14 14:03:16)
@rivulet; rica ederim. birde fanları kontrol et. çok toz veya pislik dolmuş olabilir.

  • zam sampiyonu domates  (19.10.14 14:04:57)
o da olabilir evet, yere falan çok koyuyorum.

  • rivulet  (19.10.14 14:07:47)