Hız tutkusu

Ben bu tutkumu tatmin edemiyorum. Parasını verip İstanbul Park'a falan çıkıyorum imkan oldukça. Trafiğe açık alanda hız yapmamak için kendimi zor tutuyorum. Araba, motosiklet falan artık kesmiyor.

Mesel sadece hız değil. O hızla arabanın virajlarda verdiği tepkiler, viraj alırken o yoldan çıkmakla çıkmamak arasındaki noktada sınırı zorlamak. İnanın bazen o esnada gaza abanıp arabayı yoldan çıkarmayı bile istiyor bünye. Adet orgazm oluyorum. Zaten tüm iddiası yol tutuş ve viraj kabiliyeti olan bir arabam var. Viraj alırken çok güzel yaslanıyor araba. Sınırların zorlamaya bayılıyorum.

İki sorum var bu konuda:
1- Araba ve motor artık kesmiyor. Başka ne yollarla hız tutkumu tatmin edebilirim.
2- bu psikolojik bir rahatsızlık olabilir mi?

Not: asla trafikte tehlikeli araç kullanmam. Başkalarını riske atacak hareketler yapmam. Ben iyi bir sürücü olabilirim ama herkes böyle olmayabilir, paniğe kapılıp kaza yapabilir. Bunun farkındayım.

pistte dışında basmadığın sürece sorun yok bence. motor yarışlarına katılabilirsin tmf'ye başvur mesela

  • 05  (19.10.14 01:17:17)
pilot eğitimi al uçak kullan.

  • loser blueser  (19.10.14 01:19:09)
Ata bin.

  • sapkasiz cikmam abi  (19.10.14 01:26:01)
Tedavi gerekebilir

  • Bostan  (19.10.14 01:28:00)
(bkz: #42587825)
bi de böyle dene bence.

  • baba jo  (19.10.14 01:31:59)
Hizli trene bin

  • insanlik icin buyuk bir adim  (19.10.14 01:32:08)
bisikletle kasksız barbaros bulvarından aşağı olanca hızınızla ininiz.

arabadaki kaporta gibi bi korunağınız olmayacağı için hissedeceğiniz adrenalin duygusu çok daha yüksek olacaktır ki...

..düşene kadar. tek bir sefer sağlam düştükten sonra uzunca bi süre cesaret edemiyor insan. arabayla kaza yapacağınızla bisikletten düşün derim.
  • take me rufee2  (19.10.14 01:38:37)
2-hız yapma, tehikeli araç kullanma psikiyatrik rahatsızlıklardan borderline kişilik bozuklugu ile alakalıdır. ama sende oldugunu sanmam.

  • partizan  (19.10.14 01:39:34 ~ 01:40:25)
Yani işin hastalık boyutu olabilir, dikkat etmek lazım.

Ve kesinlikle bisiklet çok daha iyi tatmin eder o duygunu. Yana yatmalar falan hayli tatmin ediyor beni. Yokuş aşağı 65-70'i gördüm, gayet yüksek süratler onlar aslında. Ve bisikletle kendinden başkasını çok da riske atmazsın.
  • megafon  (19.10.14 02:46:08)
Senin ilacın snowboard.

  • mrmlq  (19.10.14 06:06:26)
nefeskesen'e binin. sabah erken gidin 3-4 kere binin.
sonra görüşelim.

  • ozdek  (19.10.14 09:37:07)
1- Yarışçı olun. Bir sürü yarış türü var, birine amatör olarak girersiniz oradan yürürsünüz. Federasyona falan danışın söylendiği gibi.
2- Evet, kesinlikle.

  • grgn  (19.10.14 09:57:53)