Gaming PC

sırf kasaya ayırabilceğim 1.500-2000 tl var
bu şartlar altinda nasil bişey önerirsiniz ??

not:ekran hariç ekstralar çok önem teşkil etmiyo benim için. oyun keyfimi en çok etkileyen grafik ve akıcılık. klavye, mouse gaming olmuş olmamiş bişey farketmiyo. bu aralıkta kasa önerisine ihtiyacim var sadece :)

not2: arkadaşlar orta seviye olur diyip birakmaniz bi işime yaramiyo donanim söylemeniz gerekiyo bana şunlar şunlar o fiyata iyi olur diye

geri kalanı için ne kadar bütçen var? güçlü bir kasa elbette önemli ama düzgün bir klavye, gaming mouse ve headphone olmadan yarım kalır. ve şöyle söyleyeyim sadece headphone+mouse ortalama 700 tl.

edit: kasa toplamadım ancak diğer saydığım parçalarla bir süre içli dışlı oldum epey. mouspad +75 tl bu arada. bir tane speed bir tane control alsan 150 tl civarı...

edit2: online oyun (bf, cs, cod vs..) oynamıyorsan fazla fiyat biraz daha düşer.
  • air  (17.10.14 21:33:34 ~ 21:37:03)
O fiyata kasa orta seviye olur.

  • cetoxim  (17.10.14 23:05:56)
Gigabyte 970A-UD3P AM3+ anakart - 263 tl
Amd FX-6300 işlemci - 298 tl
Corsair Vengeance Pro 2x4GB 2400MHz DDR3 bellek - 320 tl
Akasa Venom Atto işlemci soğutucu - 38 tl
Samsung Slim Usb DVD yazıcı - 76 tl
Western Digital Blue 1 TB sabit disk - 148 tl
Zalman Z3 Plus mid-tower kasa - 133 tl
Aerocool KCAS 600W güç kaynağı - 173 tl
Powercolor R9 270 TurboDuo ekran kartı - 453 tl

Toplam: 1902 tl

Alternatif olarak kullanabileceğiniz ya da ilerde alabileceğiniz parçalar:
Sandisk Ultra II 240GB SSD - 330 tl
Powercolor R9 285 TurboDuo ekran kartı - 721 tl

Oyun için kullanacağınız minimum monitör de şöyle birşey olmalı:
www.vatanbilgisayar.com (399 tl)
  • mario64  (19.10.14 09:25:19)