arabaların popo kısımlarının şekli

araba alırken poposunun şekli ne derece önemli?
bence dünyada iki tip insan var, biri arkası şöyle küt olan arabaları sevenler:
www.yeniarabaresimleri.com
bir de uzun popoluları sevenler:
www.fastanddust.com

yani arabam yok ama alırsam ne kadar ucuz ve teknik özellikleri iyi olursa olsun küt popolu bi araba almam. o poposu uzun olacak arkadaş. gözüme hoş gelmiyor.

siz ne düşünüyorsunuz? kesinlikle küt/uzun olacak mı diyorsunuz, yoksa fark etmez mi?

o nasıl bir tanımlamadır yahu. okuyunca arabalardan soğudum.

neyse soruya cevap vereyim, ben de tam tersi hatchback olmasından yanayım. küt popolu dersen onu da almam ama asdfgghjkk..
  • calzoncillos  (15.10.14 01:25:41)
ben küt popolu, yani hatchback arabaları daha çok seviyorum. araba gibi araba onlar bence.

  • king lizard  (15.10.14 01:27:09)
Hatcbacklerin %80ini, sedanların %20sini beğeniyorum.

  • capitatum  (15.10.14 01:29:25)
yalnızken hatchback, aile kurunca sedan. hatchback başlangıç için de iyidir diye düşünüyorum hem kolay kaçar, dar yerlere girer çıkar. sedanın bir ağırlığı var.

  • SPQR  (15.10.14 01:30:01)
dünyanın en çok satılan senin tabirinle popolu arabası.
www.creativecrash.com

  • jamswety  (15.10.14 01:33:21)
hatcback ve sedan mı deniyormuş? ben de küt popo uzun popo filan diyorum burada :/
s2.quickmeme.com

  • eskiden sizofrendim simdi iyiyiz  (15.10.14 01:41:00)
Popo mühim! Ben Jetta alacaktım, biri bok attı, 'O ne yeaaa, memur arabası gibi!' diye. 'E peki madem Golf alıyim o zaman' dedim. Golf alacaktım. Akıl veren arkadaşım, 'Golf'le valiz taşıyamazsın, havaalanından yolcu karşılayamazsın', dedi. Bunu başka bi arkadaşıma dedim. O da, 'Doğru söylüyo, babamın Golf'ü var, biz yolcu karşılamaya gidemiyoruz' dedi. Bunun üzerine, Golf yerine Jetta aldım. Yani Golf'ün uzun popolu olanını. Şindi rahat rahat valiz taşıyabiliyorum. Gurbetçilikte çoğönemli valiz!

  • compadrito  (15.10.14 05:03:55 ~ 05:05:47)
araba sedan olur.
neredeyse her güzel araba sedandır, ama sedanın kötüsü de berbattır.

  • ucan spagetticanavari  (15.10.14 05:23:20 ~ 05:35:41)
Küt popo, a180'e bi bak

  • [silinmiş]  (15.10.14 07:40:16)
Kısmen douchebag +1
Sedan'ı daha çok sevmekle birlikte, A180'e bir torpil geçilebilir.

  • aychovsky  (15.10.14 07:57:05)
dünyadaki bütün insanları haşırt diye ortadan "uzun popo sevenler ve küt popo sevenler" olarak ayırman hoşuma gitti :)

ben hatchback diyeceğim. sedan olarak sevdiğim modeller de vardır ama az çıkar. sedanlarda bile "küt değil ama kısa popo" seviyorum (3. bir tür bulduk lo). volvo'cuyum, V40'ı tek geçer, kısa popo kısmında da sedanlarını severim
  • loveinaflipbook  (15.10.14 08:23:05)
Sedan ama daha güzeli coupe götü tabii ki.

  • arnold schwarzeneger  (15.10.14 08:47:31)
götçü değilim ben götsüz seviyorum.

www.youtube.com

şaka bir yana şu an hatchback kullanıyorum ama bir sonraki arabam herhalde ya sedan ya da coupe olur. yeteceğini bilsem böbreğimi satıp bmw 420d alacağım da yetmiyormuş =/
  • argent dawn  (15.10.14 08:51:21 ~ 08:52:01)
Konu başlığını okuyunca şoför koltuğunda oturduğumuz (popomuzun değdiği) kısımlardaki şekillerden bahseden teknik bir duyuru bekliyordum valla. Orayı tartışsak olmaz mı :/

  • arandur  (15.10.14 08:57:26)
capitatum, verdiğin örnekler cabrio, coupe değil.

  • arnold schwarzeneger  (15.10.14 09:21:08)
Porsche Panamera

  • [silinmiş]  (15.10.14 10:04:42)
İfşa sırasındaki güzelliğini görmesem bu popo tanımına fena giydirirdim ama neyse...

Sedan her zaman tercihimdir.
  • Evocati  (15.10.14 12:30:17)
Ben de uzunlari seviyorum :)) ama park etmesi ve kullanmasi koly olur diye kutlerden kullaniyorum :) bu ayrimi ben de yaparim, kucukleri sevmiyorum

  • sayns  (15.10.14 14:02:42)
@evocati ben göremedim ya, tarif etsene. yok mu fotoğraf kenarda köşede?
@eskiden sizofrendim simdi iyiyiz sen de atabilirsin yani :D kaçırmışız bak...

  • ucan spagetticanavari  (15.10.14 15:40:46)