kendi işinizi kurun. hemen şimdi ! ayda 5000 tl kazanın. gibi YALANLAR

arkadaslar bu tarz iş ilanları piyasada iş ilanı sitelerinde dolaşıyor. sokakta işlek caddelerde elimize tutuşturulan bildirilerde bunlar var. biraz daha netleştireyim , örnek göstereyim ;

Kendi işinizi kurmak ister misiniz? (Tüm yerleşim birimleri)Her yaştan herkesin yapabileceği, takım desteği ile yürütülebilecek, sermaye gerektirmeyen, istediğinizde sıcak para getirebilecek, iş boyutu ile ilgilenirseniz sistemli bir çalışma ile zaman ve para özgürlüğüne kavuşturabilecek bir serbest girişim işi için takım arkadaşları arıyoruz.

İletişim için:

xxxxxx@gmail.com

ya da

tel no: xxxxxxxxxxx

Not: Kendi işinizin yanında bir ek iş olarak da rahatlıkla yapılabilir.

İsatanbul'da Temiz Bir iş
Günde 2 saat çalışarak 3000-6000 tl arasi gelir iş firsati...!
www.superekgelirim.com

evden part time çalışarak full time para kazanın

ayda 2000- 5000 TL arası para kazanma fırsatı
EĞİTİME AÇIK EVDEN VE OFİSTEN PART TİME FULL TİME ÇALIŞABİLECEK İLERİYE DÖNÜK CİDDİ DÜŞÜNEN YÖNETİCİLİK YAPABİLİRİM DİYEN BAY BAYAN ARANMAKTADIR DENEYİM GEREKMEMEKTEDİR

bunlara benzer birçok iş ilanı hergün ihtiyaçlarını karşılamak için iş arayan yoksul insanları ve üniversite öğrencilerinin duygularını sömürüyor...
bu ilanlardan sonra işe başlandığında çok çok az para verilirken , böyle bir ilanın ekşi sözlükte duyuru kısmında yer alması beni şaşırttı !

bunu burayı hem bunu belirtmek hem de soru sormak için yazdım.

acaba bunlardan canı yanan sözlük takipçileri bu konu hakkında ne düşünüyor ? bu dolandırıcılarla karşılaştı mı hiç ?

bunlar tam olarak nasıl işler oluyor? ben de bugün okudum bu ilanı, hani inanmak değil de nasıl bir iş diye merak ettim.

benim bildiğim böyle iş başına belli komisyon alınan işler oluyor bunlar. günlerce salak salak gezip pek de bi işe yaramayan ürünlerini pazarlıyorsun. sonuçta kimsenin istemediği şeyler olduğu için pek bir satış yapamıyorsun, 3-5 kuruş alıyorsun ama bunları bedavadan reklamını yapmış oluyorsun.
  • mea maxima culpa  (18.07.09 21:07:52)
sitedeki sayfalar dolusu laf salatasının içinden seçebildiğim bu:

Neden Biz?
Bizim Şirketimizi Bu Kadar Özel Kılan Şey Ne?

*PATENTLİ
*BÜTÜN DÜNYADA TALEP GÖREN
*YALNIZ BİZDEN TEMİN EDİLEBİLEN
ürünlere sahibiz ve en hızlı büyüyen endüstrilerden birinde yer alıyoruz.
Tahmin edebileceğinizin de çok ötesinde yardıma ihtiyacımız var!
BAZI İSTATİSTİKLER:
Şu anda sahip olduğumuz ürün yelpazesinin sadece Türkiye'de yıllık pazar potansiyeli
352.2 Trilyon TL.
Talebin yıllık artış oranı yaklaşık % 10-15
Bugün Türkiye'de bu dev pazarın % 1'inden daha azına sahibiz.
Gelişmek ve büyümek için daha yer var mı dersiniz?

saçma sapan, bi işe yaramayan ürünlerin pazarlamasını yapıyorsun sanırım. veya çok az ihtiyaç duyulan, ekonomik olmayan ürünler. sen bunları satmak için çabalıyorsun. satamıyorsun ama bedavadan da reklamlarını yapıyorsun. zamanın gidiyor ama para dönüşü olmuyor.
  • mea maxima culpa  (18.07.09 21:18:37)
benim bildiğim kadarıyla örnek şudur. bir firmanın örneğin kozmetik ürünlerini pazarlıyorsun. tabii bunun için başta bir miktar para gömmen gerekiyor. yani sen o ürünleri satın alıp "satabildiğin kadar fahiş fiyata" satıyorsun. kar sana kalıyor. ama asıl iş bu pazarlama klanına yeni üyeler çekmekle oluyor. çok geniş ve çok boş ve hoş bir çevren yoksa tabii olmuyor.
ancak sana örnek gösterilen insanlar şu kadar zamanda şu kadar üye kazandırdı bize, onların satışlarından da kazanç sağlıyor ve şu anda cebine ayda (hiçbir şey yapmasa dahi üye yaptığı insanlar çalıştıkça) 10 milyar giriyor. vuu huu!!!
yapan yapıyor sanırım. bu birebir örneğini verdiğim firma oldukça geniş çaplı bir "organizasyon". tamamen dolandırıcı olanlar da vardır tabii aralarında. senden komisyonu aldıktan sonra ortadan kaybolanlar falan.
ben hiç dolandırılmadım ama öyle ya da böyle bu kadar kolay para kazanılmaz. bulaşmamak lazım.
  • will  (18.07.09 21:22:34 ~ 21:23:49)
Bu tarz ilanlar herbalife ürünleri pazarlayanlar tarafından agresif bir şekilde kullanılıyor. Adamlar kariyer.net'e bile ilan bırakmışlardı bir ara.. Aslında asıl şirketin verdiği ilan değil bunlar. Zincir şekilde satılan ürünlerde necip milletimiz kendi satmadan alt üyelerden parayı kırabilmek ihtimalini sevdiğinden bu tarzı kullanıyorlar.

Bu çok belirgin bir taktiktir. Okumayı yeni sökmemiş ve sarıldığınız pamuklardan yeni soyunmamışsanız bu ilanların okumak için bile sonunu getirmezsiniz. O kadar belli bir tarzı var ki, direkt para hırsına ve tembellik kısmına çalışıyor, yani bu ilana kanıp "duyguları incenen" de ya saftır ya da evdeki pirinçlerden ulan sözde bir uyanıktır. Boş geç..
  • süpermaninkızı  (18.07.09 21:48:36)