hangi kitapları alayım?

yeni kitaplar almam lazım. okuyup okumadığımı düşünmeden, şu yaşınıza kadar okuduğunuz; en etkilendiğiniz, beğendiğiniz, başucu kitaplarınızı yazsanıza bişi denicem.

ahmet şerif izgören-avucunuzdaki kelebek
nüvide gültunca tungar-kendi kutup yıldızını bul

  • MtKrt  (09.10.14 04:28:09)
John fante- toza sor
Jack Kerouac- yolda, big sur
Pierre Lotti- İzlanda Balıkçısı
  • megalomaniac  (09.10.14 04:35:15)
paul auster- new york üçlemesi

  • tirt star  (09.10.14 05:20:29)
Çöplük - Carolina Maria de Jesus

  • tiny penny  (09.10.14 08:54:57)
cesare pavese - yaşama uğraşı
j.p.sartre - bulantı
dostoyevski - yeraltından notlar
  • 111111  (09.10.14 08:57:15)
Auster - son şeyler ülkesinde ve vertigo
Capote - soğukkanlılıkla
Calvino - atalarımız
Temelkuran - düğümlere üfleyen kadınlar
  • purusha  (09.10.14 09:02:50)
reşat nuri güntekin - çalıkuşu
patrick suskind - koku
john steinbeck - gazap üzümleri
john steinbeck - fareler ve insanlar
amin maalouf - semerkant
turgut özakman - korkma insancık korkma
ihsan oktay anar - puslu kıtalar atlası
sabahattin ali - kürk mantolu madonna
vladimir bartol - alamut
  • papitheclown  (09.10.14 09:14:33)
türk klasiklerini severim, tavsiyemdir. misal aylak adam, anayurt oteli, kuyucaklı yusuf, kürk mantolu madonna gibi popüler olanlardan başlayabilirsin. tanpınar'la da devam edersin.
1984, yabancı, yüzyıllık yalnızlık gibi kitapları da ayrı sınıfta topluyorum.
bilim seviyorsan tüfek, mikrop ve çelik al oku.
polisiye seviyorsan türklerden ahmet ümit. çok akıcı ama tarzı genelde aynı.
biyografilerden çok hoşlanırım diyorsan ayşe kulin'e yönelebilirsin. daha iyileri elbet vardır ama yabancılardan biyografi okumadım gibi. ya da hitler-kavgam direkt.
bu aralar bana alamut oku diye baskı yapılıyor. konusunu bile bilmiyorum ama bir ara alırım. amin maalouf da tavsiye ediliyor, aklında kalsın belki seversin.

direkt bir başucu kitabım yok. çok duyacağın kitaplarla başladım eğer okumadıysan diye düşünerek.
  • uzunuzunilgi  (09.10.14 11:01:15 ~ 11:02:06)