Yediğiniz en eksantrik yiyecek?

İyi akşamlar herkese...

Farklı kültürlerin yahut da bizzat kendi kültürümüzün mutfağından yediğiniz en eksantrik, tuhaf olduğunu düşündüğünüz yiyecek nedir?

+Nerede yediniz, tadı nasıldı/beğendiniz mi, pahalı mıydı ucuz mu?

ayran corbasi mi neydi soguk bi corba. :)

+ Uni.den arkadasima kalmaya gitmistim tatilde annesi yapmisti aksam yemegi icin, tadini pek begenemedim. Fiyat: yok.
  • barbara herhalde barbara manken olan  (08.10.14 18:46:01)
egzantrik derken tam gözümde bir şey canlanmadı

  • grid  (08.10.14 18:47:12)
daha bayramda yediğim için aklıma bu geldi:

kudret narı

daha eskilere gidemedim kusuruma bakma.

edit: ha bi de pritt yemişliğim var, yemek derken azcık tadına bakmışlığım.
  • 111111  (08.10.14 18:47:30 ~ 18:53:10)
baharatlı kızarmış muz

  • dedim dedim de kime dedim  (08.10.14 18:47:43)
karides :(

  • anonymice  (08.10.14 18:48:36)
Çöz (koyun bagirsaginin kuzinede pisirilmesi)

babaannem yapar, sevmem, lastik gibi olur kuzinede gırç gırç, uykuluk diye piyasada varmis ama kesinlikle ayni sey degil bi defa çöz baharatsiz olur. Ay neyse midem hopladi , yeter bahsettigim.
  • cecilia  (08.10.14 18:49:05 ~ 18:55:33)
gres yağı

  • murtazaaaaaa  (08.10.14 18:49:09)
kani maki, çok severim. çin restoranlarında var. 6lısı 15 liradan başlar restoranına göre değişir. para oldukça california roll, dragon roll falan da tadıcam :D

  • harekatamiri  (08.10.14 18:51:27)
Böbrek..
Kokusu tokat gibi çarptı yüzüme..
Bir lokmadan sonra yiyemedim zaten..
  • quaker  (08.10.14 18:52:01)
bumbar mumbar dolması olmasın ? valla iyi yapılmamıştır yoksa enfes bi şey. benim çok var da herhalde batırık diyebilirim.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (08.10.14 18:56:23)
sanırım kelle+ işkembe çorbası

bizim evde kurbada yapılırdı. kelle ütülür düdüklüde haşlanır. sonra herbir şeyi didiklir. beyni bile ayrılır. işkembelerde aynı şekilde temizlenir haşlanır. sonra bunların hepsi birleştirilip tenrar pişirilip çorba yapılırdı. çok egzantrik bence. ama çok da güzel
  • grid  (08.10.14 18:56:28)
timsah eti ve ballı beyaz şarap.

kenya'da bir bungalow restoran'da. timsahın tadı çok kötüydü. şarap şahane.

bir de yemedim ama meksika'da tavuk ayaklarını kovada haşlayıp, motorun arkasında sattıklarını gördüm; bizdeki mısır satıcıları gibi. kokudan günlerce kusmuştum.
  • krysrn  (08.10.14 18:56:50)
Dil. Her türlü sakatatı yerim ama dil nedense çok tuhaf geliyo.

  • monty python  (08.10.14 18:57:29)
bir defa bilmeden black pudding yedim. domuz kanindan yapilan salam gibi bisey. bi halta benzemiyor tadi. igrenc de degil ama niye yiyim yani sebep ne.

bi defa da pork crackling yemistim (beef jerky'yle karistirmistim, genctim, toydum) o da kizarmis domuz derisi cikmisti.

bikac kere de haggis yedim (hala arada yiyorum fena degil) o da koyunun kalp, karaciger ve akcigerinin soganla falan pilav yapilip iskembesine doldurulup pisirilmis hali. yeniyor yani acken.

edit: devekusu, deve, timsah ve kanguru eti de yedim onlari unutmusum. borough market'te satiliyor hala. devekusu eti tavuga, deve eti tuzlu koyun etine, timsah eti de etten baska her seye benziyodu. kanguru guzeldi ama.
  • joelskellington  (08.10.14 19:04:05 ~ 19:08:24)
timsah eti ve balina pastırması yedim.

timsahı küba'da yedim. tavuk kızartmasına benziyordu tadı bence.
balinayı da faroe adaları'nda yedim. aynı ördövr tabağında balina yağı da vardı löp olarak, ona cesaret edememiştim. aşırı tuzluydu ve garç garç çiğnenmiyodu. yağın durumu daha da berbatmış. löp eti ise fena değilmiş, yiyen arkadaşlar öyle söylemişti
  • la noix  (08.10.14 19:07:58 ~ 19:23:16)
kaplumbağa eti.

lisede okurken 19 mayıs göterilerinde askerler pişirdi bize de verdiler.
tadı, bildiğin et işte.
bedava.

deniz kestanesi, çin şapkası vb.
yer, kimseciklerin bilemediği sakin foça koyları, çalı çırpı ateşi, tava niyetine de ince taş.
tadı, çok güzel. (abartmamak lazım, protein zehirlenmesi olabilir)

kuru fasulyeden yapılan festane şekeri.
kendim yaptım, evde yedik.
tadı çok güzel, kestane şekeri gibi oluyor.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (08.10.14 20:10:21)
Yosun

  • nightfall  (08.10.14 20:13:49)
balut :(

  • reddish b  (08.10.14 21:47:34)
ördek ciğeri.
bu hafta host babam almış gelmiş ye bak çok güzel dedi ama ben sevmiyorum işte...

  • duzsac  (08.10.14 21:53:26)
vietnam'da sıçan yedim, acaip lezzetliydi ve ucuzdu. çok popüler bir yemek, tabii kanalizasyon sıçanı falan değil, yetiştiriliyorlar. tayland'da böcek yedim, ama bir sürü sos falan döküyolar üstüne zaten, çıtır çıtır yeniyo. gene tayland'da papaya salatası yedim, içine çiğ siyah yengeç kırıyolar. bi de filipinler'de balut diye embriyo halinde ördek yumurtası çok popüler ama ona cesaret edemedim. vietnam'da yılan şarabı gördüm, ama ona da cesaret edemedim. gene vietnam'da bir pazarda çengellere asılmış köpekler görmek de bayağı şok ediciydi.

  • gezgin rocker  (08.10.14 21:54:09 ~ 22:06:02)