Yurtdışında ateistlere nasıl bakıyolardır?

Hani kesinlikle hoşgörülülerdir tamam ama, aslında nasıl bakıyolar?

yurtdisinin neresi? dünya cok büyük bir yer. dindar her yerde dindar.

  • atmaca.ged  (04.10.14 00:22:19)
insanlara ideolojik olarak bakış yok. diğerlerine nasıl bakıyorlarsa öyle bakıyorlar ama son dönemde ışid ile birlikte yine islamofobia ları tavan yaptı ayrı..

  • yorumlu yorum  (04.10.14 00:23:12)
Sorumu lokasyon--->cevap şeklinde cevaplamanızı istemiştim.

  • cemlemikonusuyorsun  (04.10.14 00:26:45)
yurtdışı derken?

avrupa'da ateizm bazı yerlerde çok yaygın olmasa da dinsizlik çok yaygın mesela.

şeriat yönetimlerinde ise ateistim diyeni "sevabına" öldürürler.

bir de şu demografi var: tr.wikipedia.org
  • m e l t e m  (04.10.14 00:27:58)
çoğu çok rahat. ama türk olduğunu biliyorlarsa biraz şaşırıyorlar siz içki de mi içiyorsunuz nasıl yani müslüman değil misin gibi sorularla karşılaşabiliyorsun

  • argent dawn  (04.10.14 00:35:18)
çek cumhuriyeti>ateist olmayanlar azınlıkta. bir dine ya da yaratıcıya inanıyorsan azınlıkta kalıyorsun.

polonya>türkiye'den farkı yok
  • ack3000  (04.10.14 00:48:13)
öldürüyorlar - bknz: isid toprakları

  • facebook  (04.10.14 08:56:55)
abd'ye ilk zamanlarda avrupa'daki baskıdan kaçan çok fazla aşırı dindar grup gitmiş. halen oldukça dindar bir toplum, o yüzden de hiç hoş bakmıyorlar genel olarak. ateistlerin vatandaşlıktan çıkartılmasını falan isteyenler bayağı var. koyu katolik güney amerika ülkelerinde de pek iyi baktıklarını zannetmiyorum, mesela brezilya'da bayağı bir ateist nefreti var. ama ateist sayısı düzenli olarak artıyor g. amerika'da. avrupa (özellikle iskandinavya), kanada, avustralya, yeni zelanda'da falan bayağı ateist var ve kötü bakılmıyor bildiğim kadarıyla. hindistan'da insanlar oldukça dindar, orda da çok iyi baktıklarını zannetmiyorum. budizm agnostik sayılan bir sistem, ama oralarda da insanlar çok dindarlar ve aynı şekilde dindar olmayanlara pek iyi gözle bakılmıyor. ateizm veya din değiştirme sadece bazı müslüman ülkelerde suç kabul ediliyor ve hatta ölüm cezası verilebiliyor, bu da islam dünyasının bakış açısını özetler herhalde. şu haritadaki kırmızı ülkelerde ölüm cezası var ateistlere: goo.gl

  • gezgin rocker  (04.10.14 09:03:23 ~ 09:17:36)