Berlin'de ne yapayım?

3-4 gün Berlin'de kalma planım var. Merak ettiklerim;

-Berlin'e gittiğinizde "görmeden dönme" diyebileceğiniz, klasik tur rehberlerinde/haritalarında olmayan yerler var mıdır aklınızda? Herhangi bir cafe, bar, dükkan, sokak da olabilir bu.
-kalacak yer önerileriniz de önemli; tek kişilik odası bulunan, uygun fiyatlı, temiz, merkezi, güvenli hostel aramaktayım.
-bisiklet kiralamak pahalı mı, nereden kiralasam daha uygun olur, önerir misiniz?

Mehringdamm metro istasyonu çıkışında Mustafa s Gemüse Döner var mutlaka ye çok değişik :)

  • napoli  (29.09.14 20:34:43)
airbnb'ye bak..ucretini onceden odeyebilir hem de takilacak eglenecek sana yardimci olacak insanlarla tanisabilirsin. hostel da tercih edebilirsin. cogu hostel bisiklet kiralama imkani sunar. iyi eglenceler

  • sassette  (29.09.14 20:37:08)
berghain.

  • eastanbool  (29.09.14 22:13:20)
-berghaine gidebilirsen enfes olur zaten yazmışlar
-mauerpark pazar günleri süperdir aklına gelebilicek herşeyi bulabilceğin bi konsepti oluyo ikinci el eşyadan tut saç örene içki satandan piknik yapana tam bir eglence modu ama en dikkat çekeni open air karaokesidir sırf onun için çok gideni vardir
-mauerparkın biraz yukarsinda alhamra diye bir cafe/bar var pazarlari gece jam sessions olur enstrümanini alan sahneye atlar nargilesi güzeldir
-brandenburger tor'u karşına aldığında sağa doğru yani sony centera doğru giderken solunda beyaz enteresan tasarımlı bi bina görüceksin tam olarak tarif edemiceğim ama teknoloji müzesi diye adlandirabilceğim bi yer var girişi ücretsiz
-potsdamer platzin biraz arkasinda Topography of Terror adlı bir müze daha varki burasi eski nazi ana binasinin yikintilari üstüne kurulmuş hem açık hemde kapalı hava müzesi görmende fayda var
-müze adasından alakasız hauptbahnhoff'un biraz ilersinde kalan naturkunde museum var. yanlış hatırlamıyosam alanında avrupanın en büyüğü olması lazım (hayvan türleri-her türlü mineral taş vb.) doğal yaşamla ilgili bir müze
  • berginyonbaenre  (30.09.14 05:53:37)