Para herşey mi?

Yani daha çok para için mi çalışmak gerek, daha mutlu olmak için mi? Yaşlanınca hangisi daha değerli olur sizce?

mutlu olmak için. para için bütün hayatı boyunca çalışmış bi akrabam, yaşlandı şimdi ama huzur, mutluluk vb gibi kavramları hiiiiç bilmiyor. parasıyla rezil yani.

  • allanpoe  (29.09.14 00:15:54)
para çok şeydir. ama mutluluk garantisi değil.

daha çok çalışarak daha çok paran olabilir. ama nihai hedef daha çok paradan ziyade bu daha çok para ile daha iyi bir hayat yaşamak olmalıdır.

istediğin kadar paran olsun, etrafından seni seven insanlar olmadıkça ve sevdiklerinle beraber olamadıkça bi anlamı kalmıyor. daha çok para için çalış ama bu parayı hayatını sevdigin insanlarla mutlu yaşayabilmek için değerlendir.
  • mahone  (29.09.14 00:22:00 ~ 00:22:17)
Daha cok mutluluk icin para, daha cok para icin daha fazla calisma. Daha cok para mutlulugun garantisi degil ama az para mutsuzlugun garantisi.

  • delifaruk  (29.09.14 00:23:00)
hayallerini gerçekleştirebileceğin kadar para yeter. hayallerin gerçekleşince mutluluk da gelir zaten.

  • neil manke  (29.09.14 00:41:16)
paran olunca mutlu olacağının garantisi yok. ama paran yoksa mutlu olamayacağın garanti

  • sheridans  (29.09.14 00:42:09)
mutlu olmak için çalışan biri varsa ağır derecede ahmaktır, yani böyle bir işkenceye mutlu olmak için katlanıyor olmak? acayip. para için yapandan da bir halt olmaz. demek ki yanlış sorunun doğru cevabı olmaz-mış.

  • dafaiss  (29.09.14 01:31:34)
"Para mutluluk getiriyor be target" yaşlanacağım yılları görürsem eğer o kadar uzun planlı hayat bana göre değil.

  • gokhan atestepe  (29.09.14 02:02:15)
oranı iyi tutturmak lazım. ikisi birbirinin tamamlayıcısı ayrı düşünülemez.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (29.09.14 02:29:18)
Para mutlu olmak için kazanılır zaten. Mutluluk değerli tabi ki.

Çok parası olup da hiç yemeyen içmeyen insan biliyorum. Kışın soğuğunda kat kat giyinip para gider diye ısıtmasını açmayan adam var. Halbuki para zebil adamda. Isıtıcı fabrikası açar yani. Adam mutsuz. Eşi dostu yok. Arkadaşı yok. Yemez içmez dünyadan bi haber. Ama para çok. Bu doğru olamaz değil mi . Para ne için var harcayıp yaşamak için yaşayıp mutlu olmak için var. Bunun için çalışıyoruz.
  • maxhoper  (29.09.14 05:31:07)
Hersey diil belki ama cok sey

  • balpolen  (29.09.14 06:00:34)
Her şey değil. Çok şey de değil.

  • nun  (29.09.14 06:08:31)
Bir noktaya kadar para mutluluk için şart gibi bir şey. O mal varlığına ulaştıktan sonrası mutluluğu pek etkilemez ondan keyfine bakmayı da öğrenmek lazım.

  • arnold schwarzeneger  (29.09.14 08:49:50)
günümüzde çoğu şey.

  • baldur2  (29.09.14 09:16:19)
26'sı akşamı mazeretli kayıtlar diye bi sekme vardı. yok mu o?

  • cemiyetin unlu simasi  (29.09.14 09:31:15)
bir eşik var, evet. sonrasında daha fazla para daha fazla mutluluk değil.

  • [silinmiş]  (29.09.14 09:43:05)
evet. her şey para.

  • zam sampiyonu domates  (29.09.14 10:08:49 ~ 10:08:58)