Bir Dersane Öğretmeni Haftada 45 saate dayanabilir mi?

Arkadaşlar kısa bir süre önce bir dersanede göreve başladım. Maaşı ücretli öğretmenliğe göre daha iyiydi. Ama gelin görün ki, başta 30 küsür olan ders saati yeni açılan sınıflarla haftada 45 saati buldu. Mart 15'te YGS bitince haftada 15 saate düşecek. Hadi mart'tan sonrası kolay da, ben bu 6 aylık kısmı nasıl yapacağım. Aranızda hiç haftada 45 saati geçmiş öğretmen var mı?

Varsa ne tavsiye eder?

Yoksa ben mi abartıyorum?

Tarih öğretmeniyim, ders saatim haftada 45 saat iken 8,8 tl'ye geliyor. Mart 15'ten sonra saatim 26 tl'ye gelecek. Böyle bir anlaşma... İlk 6 ay için çok mu ucuza çalışıyorum?

Burası küçük bir ilçe... Kader arkadaşlarımdan saat ücreti ve yoğunluk bilgisi de almak istiyorum.

Saygılar....

Normal, alisirsin.

  • atmaca.ged  (29.09.14 00:07:08)
haftada 70 saat çalışanını gördüm. Alışırsın.

  • oxxo  (29.09.14 00:10:08)
ilk 6 aydan sonra da maaşın değişmeyecekki?

annem babam ögretmen benim. yıllarca dersanecilik yaptılar.

şunu diyeyim. yeni mezunlar ayda 300-400 e afedersin it gibi çalıştırlıyor dersanelerde. belli bir saatin yok,anlaşman yok, para alabileceğinin garantisi yok.

dersane çalışmasına göre şartlarında abartı bir durum yok. alışırsın.
  • mahone  (29.09.14 00:18:48)
Haftada 45 saat nedir yahu, insanca bişey değil. Kolay gelsin.

  • strangerinhere  (29.09.14 00:21:43)
iyi de sıradan bir beyaz yakalı 08:00-18:00 çalışıyor. belki ayakta ders anlatmak kadar yıpratıcı olmayabilir ama yerine göre daha stresli de olabilir.günde 9 saatten (öğle yemeği hariç) haftada 45 saat ediyor.
ölelim mi?

  • jimjim  (29.09.14 00:27:19)
ilk 6 aydan sonra maaşım aynı kalacak. saatim çok azalacak. maaşım sabit kalacak, ders başına düşen ücret artmış olacak.

  • dergus  (29.09.14 00:29:24)
sürekli bu şekilde çalışmak zorunda olan öğretmenler tanıyorum. kolay değil, cidden sıkıntılı ama ilk 15-20 günü atlatırsanız kalan süre göz açıp kapayıncaya kadar geçer. hem küçük ilçe diyorsunuz, günler de kısa, neblim ben olsam işten gelip dizi-film falan izler vurur kafayı yatardım. ömür haftada 45 saat çalışıp sadece uyuyarak geçmez tabii ama hayat bu, 5-6 aylığına sabredebilirsiniz. olmayacak iş değil.

  • pescador  (29.09.14 00:33:29)
Muhtemelen 6 ay sonrasinda da cok dusmeyecek ders saatin, cok hayallere kapilma, etut metut mutlaka bisey koyarlar sana, rahat birakmazlar seni, yukarida herkes alisirsin falan demia ama yaptigin isten sogursun, ben tavsiye etmiyorum yani

  • balpolen  (29.09.14 06:04:17)
öğretmen değilim ama bir sene boyunca haftada ortalama 80 saat çalıştım. yarısı gece vardiyasıydı. bir şey olmuyor

  • argent dawn  (29.09.14 09:18:57)