Google Adwordsten aradılar doğru mu acaba ?

0212 705 85 77 nolu telefondan aradılar, google adwords'te yeni bir hesap oluşturup reklam vermiştim. Anahtar kelime iyileştirmesi ve oluşturduğum kampanya hakkında yardımcı olacağını söyledi.

Müşteri kimliğini istedi ve hesaba erişim izni istedi, baktım mail uzantısı google.com olarak görünüyordu. adwords üzerinden izin verdim.

eski kampanyamın eksilerini, hatalarını söyledi. yeni kampanya ve bütçe oluşturduk.

akşam 5 buçuk gibi arayıp yeni kampanyayı görüşüp onayımı aldıktan sonra aktif edeceğini söyledi.

Google'ın böyle bir hizmeti var mı ? Gerçi ilk gün müşteri desteğini arayıp "bana geri dönün" diye mesaj bırakmıştım ama içime kurt düştü

evet var.

  • zam sampiyonu domates  (25.09.14 16:28:56)
Benzer bir durum, bkz:
(git: productforums.google.com

"02127058597 numaralı telefondan Google My Business'tan aradıklarına dair bir telefon geldi, işletme hesabımın onaylı olmadığını ve onaylanması için bir kaç işlem gerektiğini söylediler. Bunun için telefonuma bir kod göndereceklerini belirttiler. Ben de gerçekten google yetkilisi olduklarına kanıt olması adına "bana bir mail gönderebilir misiniz?" dedim, o sırada tamam gönderiyorum dediler ve konuyu değiştirip konuşmaya devam ettiler. Mail gelmediği için ben işleme devam etmedim. Yetkiliden tekrar aramam için bir numara ve isim soy isim istedim. Bu(021270585979) numarayı iletti, adını söyledi, ama soyadını söyleyemeyeceğini, bunun güvenlik prosedürüne aykırı olduğunu belirtti. Siz benim adımı ve soyadımı biliyorsunuz dediğimde, "ben sizin sadece adınızı biliyorum, soyadınızı bilmiyorum" dedi. Halbuki bana Google yetkilisi olduğunu kanıtlaması için ilettiğim mailde soyadımı çoktan öğrenmişti. Beni aradıklarında işletmelerim hali hazırda zaten onaylıydı. Bu durum bayağı saçma ve şüpheli geldi açıkçası. Bu numaranın Google ile bir ilgisi var mı merak ettim? Yoksa da, telefon yoluyla kod onayı istediklerine göre pek çok Google kullanıcısı için hesabının ele geçirilmesi tehlikesi teşkil ettiğini belirtmek ve uyarmak isterim.
Teşekkürler. "
  • siyahperde  (23.02.17 12:16:55 ~ 12:17:55)
var. siz de dilediğiniz zaman hafta içi 6ya kadar arayıp uzmanlarla görüşüp adwords hesabınızda iyileştirmeler yapabilirsiniz. çok güzel destek veriyorlar her konuda

  • veritaslibertas  (23.02.17 12:19:10)