Motosiklet Kıyafetleri, kask vb... Nereden Almalı?

Bir scooter kullanıcısıyım ve bazı günler git gel 50 km yapıyorum, Boğaz Köprüsü geçiyorum.

Bundan dolayıdır ki mont, bel koruma, eldiven almak istiyorum. Çalınan kaskım yerine de yenisini alacağım.

Kazık yemeden, güzel modeller bulabileceğim nereleri var?

İnternet olursa şahane olur ya da Kızıltoprak'ta bilmemkim abi var x yolladı deseniz de olur.

Fiyatların uygun olması çok önemli. Tahmini ne kadar bütçe ayırmak lazım bu saydıklarıma?

kızıltoprak tarafındaki mağzalarda biraz pahalıya çıkabilirsin ama orada kaliteli şeyler bulursun. eldiven,kask,mont şimdilik yeter gibi duruyor senin için. 1500tl ye rahat çıkarsın kaliteli şeyler alırsan.

ikinci tercih daha hesaplı hasanpaşa ito nun arkasında bulunan yerlerde daha uygun fiyatlı bulabilirsin.

yurtdışından kargo harici getirebilirsen italyadan uygun olabilir yoksa internetten yurtdışından alıcakların kargo+kdv aynı fiyatlara geliyor haberin olsun.
  • just d  (25.09.14 14:57:40)
kask 600-2000 arasında değişiyor. shark speedr kullanıyorum memnunum 1000 lira civarı fiyatı anes motordan aldım.

eldiven için üzeri düzgün birşeyler alman iyidir fiyat en az 100 lira olur kışlık eldiven için yazlıklar 40-50 lira civarı.

dizlik 50-400 arası bulunabilir. 100 civarı olanlar idealdir. motomaxtan bakabilirsin.

mont 200 lira ile 1000 lira arası ucuyor fiyatlar. 4riders ın yazlık montu var içine rüzgar geçirmez yağmurluk giyince çok sert olmadığı srece yetiyor. kışlık mont içinde 4ridersin 250 liraya montları mevcut.

bel koruma takmıyorum ama almak lazım

şunu tanıyorum vs diye yönlendiremem ama feyizoglu.com motomax anesmotor gibi sitelerden aklında bişiler oluşur.
  • prezarlatif  (25.09.14 14:57:59)
hemen ihtiyacın yoksa fuarı bekleyebilirsin daha hesaplı olabilir

  • mirty  (25.09.14 15:08:03)
www.motosuperstore.net

rahat bi yer. sahibi scooter kullanıyor. hasanpaşaya gidip ürünleri dükkanda dene.

kask olarak nolan n86 öneririm tek çekimde 600 civarına bırakıyor.
mont için değişkenli ama kışlık mont 300 400 arası bir fiyata alıyorsun.
bel koruma 100 lirayada var 300 lirayada
eldiven 100 civarı

toplam 1300 1400 arası bir bütçeyle işin içinden çıkarsın.

motosiklet için botun yoksa 400 civarı da ona ayırman gerek.

bellik almışken dizliğin yoksa dizliklerde 150 lira civarı olsa gerek.
  • fukka  (25.09.14 15:13:53 ~ 15:18:02)
oncelikle fuarda daha uyguna falan olmuyor, cok nadir dise dokunur indirm olmasi fuarda.

motosiklet magazalarinin hepsi kazikci tr'de, motosiklet bir luksmus gibi.

kask icin guvenlik standartlari olan, uygun fiyatli markalardan; nitro, caberg, scorpion. bunlara bakabilirsin. 500tl civari gozden cikar.

mont icin secenekler biraz daha fazla yerli uretim de oldugu icin ama genelde cirkin oluyor bu yerli uretim montlar; 4riders, venom, ross vs. 250-300 civari.

eldiven de cin mali ucuz olanlar da var 50tl civarina gene yerli uretim biraz daha kaliteli olanlar var 100'un uzerinde ve kaliteli markalar var 200 civarindan baslayan.
  • nawres  (25.09.14 16:08:23)