Uyku Ritüelleriniz Neler?

Ben ayaklarım hava almadan uyuyamıyorum. Yani ayaklarımın bilekten sonrası yaz kış yorganın dışında duruyo :D Bi de uyuyana kadar yastığımın ısınmaması lazım. Devamlı soğuk olan bölgeye geçiş yapıyorum. Yine elimin kolumun da serin durması lazım. Kendi yastığımın altı ısınırsa ellerimi yanımdaki yastığın altına sıkıştırıyorum asdhajhhaha :D Dün gece farkettim, ne saçma işler :D

Sizin "şunu yapmazsam mümkün değil uyuyamıyorum" dediğiniz neler var?

Yastığı diklemesine koymak.

  • arnold schwarzeneger  (25.09.14 09:03:03)
suratımı yastığa gömmezsem uyuyamıyorum. Bir süre sonra havasızlıktan yana doğru çeviriyorum kafamı ama vücut başka türlü uyumayı kabul etmiyor nedense.

  • safepassage  (25.09.14 09:09:43)
yaz kış farketmez bacaklarımın arasında ya bi yastık ya bi yorgan olacak. aksi durumda uykuya dalış sürem uzuyo.

  • justinho26  (25.09.14 09:11:10 ~ 09:11:32)
sadece uzanıyorum :D başka da bir şey yok

  • secilmis uye  (25.09.14 09:13:14)
yüzüstü uyuyabiliyorum sadece. diğer pozisyonlarda uyuyamıyorum.

bir de alçak yastık olacak. her ne kadar sevmesem de mecburen gittiğim yatılı misafirliklere giderken kendi yastığımı götürüyorum.
  • inheritance  (25.09.14 09:13:28 ~ 09:44:31)
yaz-kış bacak arasında yastık olmadan uyuyamıyorum.

  • bykush  (25.09.14 09:21:45)
Yüzüstü olmadan uyuyamıyorum ben de. Yüz üstü yatıp kendimi yatakla duvarın köşesine sıkıştırıyorum öyle uyuyorum.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (25.09.14 09:23:31)
sol tarafı dönük olarak uyuyorum. öncesinde 5 dakika sırtüstü uzanıyorum.

  • baldur2  (25.09.14 09:28:05)
yüz üstü yatmam lazım.. iki yastık olacak. çoraplar çıkacak. oda ne çok sıcak ne çok soğuk olacak ve tv çalışacak 15dk civarı.

  • mr fusion  (25.09.14 09:30:20)
Yaz-kış illa ki örtü gerekiyor, örtünün ağırlığı olmayınca uyuyamıyorum. Bir de tek kol yastığın altında olmazsa dhaa zor uyuyorum.

Edit: Meğer ben düzgün yazamamışım. Aşağıya referans vereyim, la noix'nın tıpkısının aynısı.
  • aychovsky  (25.09.14 09:31:15 ~ 12:56:10)
eskiden benim de ayaklarim yaz kis disarda olurdu, sonra atlattim onu nasil olduysa. artik hep yorganin altinda uyuyorum.

yan yatmam lazim, sirtustu veya yuzustu uyuyamiyorum. bir de yastigim cok alcak olursa deliriyorum ikiye falan katliyorum zar zor uyuyorum.
  • gerard  (25.09.14 09:34:56)
bacaklarımın arasına ikinci bir yastık koyarım. ve ellerimi birbirine kenetlerim. bu şartlar sağlanırsa birkaç dakika içinde mis gibi uyurum.

  • andy kaufman  (25.09.14 09:35:48)
sarılacak sevgili yoksa yastığa sarılıyorum. bir de tek başımayken sırt üstü uyuyamıyorum.

  • r_u_h  (25.09.14 10:28:27)
yüzüstü yattığımda rahat ediyorum bi, aslında hiç iyi bişey değil. çare bulamadım da. onun dışında uykusuzsam otobüs vapur tren ayakta oturarak her yerde uyurum hiç sorun değil.

  • shiranai  (25.09.14 10:33:40)
aynen, ayaklarım mutlaka ve genelde vücudumun büyük kısmı dışarıda oluyor. bacaklarımın arasına kollarımın arasına sıkıştırıyorum bazen yorganı battaniyeyi vs.

soluma yatamıyorum, hep sağ.

bazen de firavun gibi yatıyorum, ellerim göbeğimde birleştirilmiş. bacaklar, vücut dümdüz. psikolojik sanıyorum.

benim bir arkadaş vardı ünide. küçükken yatağın altında canavar var diye korkutmuşlar. koca adam yorganı kafası dahil her yerini kapatacak şekilde uyurdu.
  • [silinmiş]  (25.09.14 10:38:42)
Cift yastik olmali. Ilk yataga girdigimde mutlaka sirt ustu yatarim, sonradan yana donersem donerim. Yan yattigimda 2 bacagimin arasina diz kapaklarinin yan kismina denk gelecek sekilde yastigi veya yorganin bir kismini sikistiririm. Yastik sicak olmamali, o da var.

Birde problemim var, ne yaparsam yapayim mutlaka ustum aciliyor gece. Hicbir cozum bulamadim, mutlaka ve mutlaka aciliyor.
  • delifaruk  (25.09.14 10:41:44)
üzerimde yazın dahi örtülecek bir şey olmalı.
yastık yumuşak engin olmalı. sert yastık olursa yastığı atar kolumun üzerine yatarım en kötü ihtimal.
yorgan pike örtü vs boğazıma kadar gelince mutlaka uykum geliyor. bu en önemlisi o yüzden.
  • uzunuzunilgi  (25.09.14 10:49:44)
Ust bacaklar arasina yastik koymam lazim, yoksa yok.
misafirsem falan, neblim yastik bulamamissam illa bise sikistirmaliyim.

  • cecilia  (25.09.14 10:55:35 ~ 10:57:43)
yüzümü duvara yaslamam gerekiyo yani baya alnım ve burnum duvara değmeli, eğer böyle bi imkan yoksa ya da rahat edemediğim için yaslanmazsam elimle gözlerimi kapatmam gerekiyo.

  • mosakale  (25.09.14 10:57:06)
bir de büyük silikonlu yastıklarda öldürseler uyuyamam. kesinlikle öyle yastık olmayacak. daha yatay olacak.

  • baldur2  (25.09.14 11:04:35 ~ 11:04:48)
ahahahaha yahu ne komik şeyler varmış.

"kendimi yatakla duvarın köşesine sıkıştırıyorum", "ellerimi birbirine kenetlerim". "yüzümü duvara yaslamam gerekiyo" ne yaa haha :D

@r_u_h, çok ilginç tespit evet ben de tek başımayken sırt üstü uyuyamıyorum.

@delifaruk, o problemi yenmek için ben kendimi kundaklıyorum bazen :D Bildiğin dönüyorum yorganın üstünde, sonra kıpırdayamıyorum ve açılmıyo üstüm haha.
  • pandispanya  (25.09.14 11:09:41)
Ne zifiri karanlık olacak, ne de aydınlık. Sağıma dönüp yatarım, hemen de uyurum.

  • arandur  (25.09.14 11:17:30)
@pandispanya, öyle diyosun ama yüzümü kapatmayınca sanki çok süratle bi yöne doğru gidiyomuşum ve her an çarpabilirmişim hissi geliyo

  • mosakale  (25.09.14 11:25:55)
ben mutlaka sağıma doğru kıvrılmış bir şekilde uyurum. dümdüz asla uyumam. yüzüstü uzanıp kendimi uykuya hazırlayabilirim ama. bir de yastık kalın olmayacak. kaz tüyü hele hiç olmayacak.

  • dessy  (25.09.14 11:34:39)
örtü şart

ayaklarım sıcak olmalı. bazı yaz geceleri bile çorapla yatmışlığım vardır (temmuz ağustos değil tabii)

genelde yüzüstü uyurum ama uykumun gelmesi için bi tarafa döner, yastığı kolumla başımın arasına alır, o şekil dizi mizi izlerim. uykum gelince bilgisayarı kapat, yüzüstü yat, uyu, mis
  • la noix  (25.09.14 11:35:37)

  • kalemtrash  (25.09.14 13:26:55)
Her pozisyonda uyuyabilirim bacak arası yastığı olduktan sonra, bir de yazın donmus 1.5 litre buz sisesine sarılıp yatarım.

  • Lim5  (25.09.14 14:10:12)
Ha unutmusum, Natgeo veya Discovery, o da olmadi herhangi birsey acik olmali tvde. Pc'den Tivibu'yu aciyorum, o sabaha kadar acik kaliyor sesi geliyor uyurken. Kapaliyken asla yatamam. Birseyler acik olmasi lazim orda.

@pandispanya, yok yahu oyle de olmuyor bende. Mumyaliyorum kendimi resmen, yine de gece aciliyor sirtim bir sekilde. Rahat 15-20 kez uykumu bolup sirtimi ortuyorum, haliyle cogu zaman usutuyorum.
  • delifaruk  (25.09.14 14:37:40)
@delifaruk, muzlu rulo pasta stilini dene bak gerçekten işe yarıyo: www.pastaresimleri.gen.tr

Yorganın bitişi gövdenin altına denk gelicek :D Daha da olmuyorsa artık üzgünüm.
  • pandispanya  (25.09.14 15:02:31)