yüzme: beslenme = performans

merabayın sportmen duyurucular, uzun zamandır sormaya üşendiğim bir soruyla karşınızdayım.

tekrardan yüzmeye başladım, haftada en az 4 gün yüzüyorum. havuza iş çıkışında gittiğim için genelde yemek yiyemeden antrenman yapıyorum dolayısıyla istediğim performansa ulaşamıyorum (hedefim var). eğer iş çıkışı hemen protein ağırlıklı yiyip bir süre vakit harcayıp yüzersem çok farkediyor (hedefime yaklaşıyorum). fakat bu durumda eve çok geç gitmek durumunda kalıyorum.

vakit kaybetmemek için bazen 2 çikolata çakıyorum ama hem yetersiz oluyor hem de midemi yakıyor.

merak ettiğim mevzu supplement tarzı birşeyler alıp işten çıkmadan önce meyvasuyu ya da sütle gömüp antrenmanda ihtiyacım olan enerjiyi almanın mümkün olup olmadığı. spordan çıktıktan sonra da normal yemeğimi yerim. eğer oluru varsa ürün önerilerinizi bekliyorum. spor geçmişim var lakin beslenme teknolojileri geçmişim yok.

Kendini bir süre gün içinde karbonhidrat tüketmemeye, antrenman sonrası ise karbonhidrat yüklemeye alıştır. Böyle spor öncesi düşük kan şekeri seviyesi kaynaklı güçsüzlüğü yaşamazsın. 10 gün kadar katı bir düşük karbonhidrat diyeti seni bu moda sokar.

  • arnold schwarzeneger  (23.09.14 14:02:30)
benzer bi sikayete, protein barlar var onlardan yiyip gelebilirsin demislerdi bana.

  • hmpf  (23.09.14 14:09:42)