baş ağrısı

başımın ağrıyacağını saatler öncesinden anlıyorum yavaş yavaş şiddeti artıyor. bu kimi zaman 1 2 saat kimi zaman ise 5 6 saate yayılıyor. kafamın ön tarafından değil de arka tarafından şiddetli bi şekilde ağrıyor. mide bulantısı yapıyor. kusacak gibi oluyorum. mesela başımın ağrıyacağını anlayınca ağrı kesici içsem bile etki etmiyor. ağrı kesici en son aşamada ağrı şiddeti tepeye vurunca işe yarıyor bazen.

bu ağrılar her gün olmuyor genelde mevsim geçişlerinde oluyor ve ara ara bazen belli bi süre hiç olmuyor bazen bi döneme giriyor haftada 1 2 kere oluyor. mevsim geçişleri daha fazla ama. yatınca daha çok ağrıyor uyuyamıyorum ve midem bulanıyor.

şu anda da aynı ağrı var. bu neden olabilir sizce. başına böyle bişey gelen var mı?

direkt teşhis koymak gibi algılama sen yine de: (bkz: küme baş ağrısı)

  • diabolus79  (21.09.14 01:15:17)
diabolus böyle bişeyden ilk defa haberim oldu. sözlükten açıp baktım genel anlamda 1 e 1 ayn. ama ben tarihlere çok dikkat etmedim fakat düşününce sanırım perperiyotlar da günü gününe tutmasa da aynı döneme denk geliyor. şiddeti vs de aynen benim yaşadığım gibi. bunu daha fazla araştıracağım biraz düzelince çok teşekkür ederim.

  • ergenpezeveng  (21.09.14 01:27:56)
rica ederim, kendim ortaokul yıllarımdan beri muzdaribim, geçmişler olsun. doğum sancısı falan hak getire, insanoğlunun maruz kalabileceği en büyük ağrı bu, ne yazık ki şu an için bir tedavi yok, araştırınca sen de göreceksin zaten sadece atakları hafifletmek mümkün olabiliyor ilaç vb. ile. tekrar geçmiş olsun.

  • diabolus79  (21.09.14 01:31:17)
hadi ya sana da geçmiş olsun o zaman. tekrardan teşekkür ederim. şu anda gayet iyiyim anca kendime geldim valla gece sonra sızmışım neyse sağ ol yeniden.

  • ergenpezeveng  (21.09.14 12:50:35)