internette nerelere bakıyorsunuz?

bir konu, olgu ya da şey hakkında nerelerden kullanıcı deneyimi bilgisi alıyorsunuz? ben çoğunlukla ekşiye bakıyorum ve başka da bir yer yok gibi geliyor. var mı bildiğiniz yerler? (mekanlar için foursquare'e bakıyorum mesela)

tatil planlarken lonely planet, tatile gidildiğinde yeme-içme ve gezme işleri için trip advisor'a bakıyorum. bu iki kaynağa da türkiye'de herhangi bir yerle ilgili fikir almak için bakmıyorum..

  • mocha  (17.09.14 11:26:47)
sözlüğe ben de bakıyorum ama daha çok google a x hakkında kullanıcı yorumu diye yazıp aratıyorum :)

  • nick konusunda kararsizim  (17.09.14 11:32:12)
donanimhaber'e de bakiyorum, eksisozluk'ten cok daha genis kaynaklar, kullanici yorumlari bulabiliyorum bazen.

  • nawres  (17.09.14 11:34:11)
konu, olgu: wiki
kullanıcı deneyimi: eksi
konaklama: booking.com
  • velhasilkelam  (17.09.14 11:42:25)
Bir urun alacaksam amazon reviewlarini okuyorum ilk.

  • halitkin  (17.09.14 11:47:53)
tüm müziklerimi youtube üzerinden dinliyorum.

bilgi almak için ekşi sözlük, viki kullanıyorum

aramalar için google

donanımhaber forumları ara sıra gezerim.
  • fallthepieces  (17.09.14 11:50:06 ~ 13:01:51)
aklıma gelenler;

genel
-ekşi sözlük
-ekşi duyuru
-wikipedia

seyahat
-wikitravel
-hitchwiki
-couchsurfing
-tripadvisor
-lonely planet
-hostelworld
-booking.com

yurtiçi mekan
-mekanist
-4square

kitap alırken
-kitapyurdu
-idefix

bunların yanında ne arayacaksam google'a yazıyorum çıkan sayfaları okuyorum.
  • orange coffee  (17.09.14 12:25:20)