SAP - Modül seçim sorunsalı

Mühendis insana hangi modül gider, mühendis olmanın herhangi bir avantajı olur mu seçilecek modüle göre?

ps: yazilim ya da bilgisayar muh degilim. gidecegim sirket ilk olarak HR icin istedi fakat suan is yokmus ot bok, FI vs diyorlar.

Her kafadan ayri ses cikiyor, deneyimi olanlar cevaplarsa sevinirim. Alakasız şeyler seçmek istemiyorum.

ps2: divit ko$. seni de bekliyorum.

FI, PO haricinde fatura girişi demek. Sana R3 iyi gider.

edit: PO, purchase order.
  • [silinmiş]  (16.09.14 09:19:09 ~ 09:19:42)
endüstrici isen co ya da pp ideal, zira süreçlerle ilgili az buçuk altyapın oluyor.
diğer core modüllerin de her zaman ekmeği var. fi, sd, mm vs. core modüllerin avantajı sana süreç bilgisi katması dolayısıyla bi noktadan sonra SAP'den ya da teknik taraftan sıyrılma şansın var.

şu sıralar epey revaçta olan modüller de var, crm ve is-u gibi. piyasada yetişmiş danışman sayısının az olması avantajlı hale getiriyor.

bi tarafı ile başlama derim sadece.
  • volkann  (16.09.14 09:19:55)
MM ya da PP olabilir, eğer programlama yapabilirim dersen abap'a bir bak derim.

  • Kreuzberg  (16.09.14 10:07:54)
Proglamlama yapabilmekten cok, arkadas grubunda 2 tane abapci var zaten. Ben modüle kaymak istiyorum o yuzden.

  • archely  (16.09.14 10:21:17)
Cevre muhendisiyim, SAP ile alakam yok. (bi 2-3 aylik abap egitimim var)

.net gormustum uni'de biraz.
  • archely  (16.09.14 10:47:42)
MM modulunu kullanmıştım. stok ve sipariş verme kısımları ile ilgiliydi.

  • bdsm izmir  (16.09.14 10:51:15)
FI yap. ekmek modülüdür. gideceğin ve sap kullanan her şirkette FI modülü olacaktır.

PP ye bulaşma. CO,MM filan da iyidir.
  • zvonimir  (16.09.14 12:07:30 ~ 12:08:26)
@divit

Kendi isim mutlu etmiyor ya beni, TR'de kendi isimi yapmak cok yalan.

Kamu'dan falan cikip giricem sektore bir de, ironiye gel :)

Ben beni limitleyen isleri istemiyorum, iyi calismak, iyi kazanmak, tanidigim insanlarla is yapmak istiyorum. biraz da onlarin gaziyla, biraz da eski heveslerle girdim bu yola zaten.
  • archely  (16.09.14 13:03:19)
Denemeyip pisman olacagima deneyip pisman olurum, suanki isimden zaten memnun degilim.
Bizim de enteresan mesailerimiz oluyor ucret falan almiyoruz.

Evet SAP'e gore bir rahatligi var ama, maddi manevi tatmin etmiyor.
  • archely  (16.09.14 14:44:46)