altın birikimi yapmak

diyelim ki her ay 1 tam ve 1 yarım altın alıp biriktirmek istiyorum. bu altınların ev içerisinde çalınma riski her zaman var. bankaların bu şekilde yarım altın, tam altın biriktirebileceğimiz hesapları var mı? illa gram veya çeyrek altın üzerinden mi çalışacaklar?

var kasa da vardır.

  • bir sey bilmiyorum  (04.09.14 07:31:35)
Çeyrek alıyorsun ama çeyrek Altının ağırlığında gram altın ekliyorlar hesaba.

  • sutlu nescafe  (04.09.14 08:14:22)
bankaların var. otomatik talimatları da var ama. fiyatları takip edip. yüksekken almamak lazım.bankadan aldığın altınlar sanal. nakdi karşılığı yok. ancak 2 kg üzerinde altın veriyorlar.

  • mr fusion  (04.09.14 09:40:10)
kasa olayi var.

  • hmpf  (04.09.14 09:47:29)
altın fonu var. 1000 u mesela 1 gr altın oluyor. 1 tam 1 yarım sanırım 10 gr oluyor, aylık 10000 alırsın

  • joe dalton  (04.09.14 09:53:39)
@ mr fusion, kuveyt turk isterseniz altınınızı gram olarak da veriyor, 1-2 gram bile isteseniz veriyorlar

  • yemrem  (04.09.14 09:55:11)
bence altın hesabı açıp, internetten gram olarak almak daha iyi. Hem evde nereye koyacağım derdi olmuyor, hem de istediğiniz zaman alım satım yapabiliyorsunuz.

  • karbasan  (04.09.14 10:23:49)
Bence altın yerine faiz hesabı açtır. zarar etmezsin eski altın birikimcisi olarak ben öyle yapıyorum.

(bkz: ing bank turuncu hesap )
  • my name is faith  (04.09.14 10:30:35)
Valla ben iki sene once altin hesabi acmistim su an 800 lira zararfayim. gecende o gunun dolar kuruna baktim. dolar alsaymisim 1300 lira karda olacaktim. altin cok uzum vadede kazandiriyor. yani altin hesabi acip bi on sene fiyatlara falan bakmaman lazim. sinirlerini bozuyor insanin.

  • regina phalange  (04.09.14 11:33:08)