[]

Modem problemi

Yurtdisinda bizim ttnet modemler calisir mi? Modemin uzerindeki wps/wlan isigiyaniyir ama digerleri yanmiyor. Ne anlama geliyor bu? Baglanti var ama modemden dolayi mi calismiyor sizce?
 
benim bildiğim ttnet'ten alındıysa bazı modelleri kilitliyorlar. ayarları değiştirmek için modemin müşteri hizmetlerini arayıp kilidi kaldırman gerekiyor.


  • volkanaydin152  (26.08.14 17:59:21) 
modemin markası airties mı? firmware güncellemesi yapıp sil baştan ayarlarsan muhtemelen sıkıntı çözülür diye düşünüyorum...

www.airties.com.tr
  • synche  (26.08.14 18:06:54) 
muhtemelen çalışmaz. ama ttnet dışından aldığun bi adsl2 modem düzgün ayarlarla çalışabilir. vpi vci ayarı ülkelere göre farklılık gösteriyor. artı yurt dışındaki bağlantın farklı olabilir. belki de yurt dışındaki servis sağlayıcısı mac filtesi yapıp sadece kendi verdiği modemleri kullanmaya zorlayabilir.


  • washe  (26.08.14 22:16:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.