yapmam deyip yaptığınız, sevmem deyip sevdiğiniz neler var?

her konuda olabilir. yalnız şöyle bir detay var: "yapmam" demenizin sebebi önyargınız değil de, gerçekten yapmak istememeniz olmalı.

şöyle örnekleyeyim, "hiç bamya yememiştim, sevmeyeceğimi düşünüyordum ama yiyince sevdim" derseniz o sayılmıyo. yiyip sevmemiş, sonradan zamanla sevmiş olmanız lazım.

benim bamya yemeği öyle mesela. çocukken nefret ederdim. şimdi et yemekleri dışında en çok bamyayı severim, bol limonlu mis. bi de çin'den ve çinlilerden nefret eder, çok korkardım. skseler beni çin'e götüremezler, yakınından bile geçmem derdim. hala korkuyom aslında ama çin'e gidip görmeyi falan çok istiyorum.

sizde ne var böyle değişen gelişen?

kedi. 6 ay öncesine kadar kedileri seveceksin deseler inanmazdım. bir aydır evde kediyle yaşıyorum.

tamam, hiç kendi kedim olmamıştı ama sadece acıdığımdan yavru kedilere bakardım sokakta mama falan verirdim. üç beş tanıdığın kedisi de hep psikopattı hiç sevememiştim hayvanları. bi gün her şey değişti.

ayrıca zamanla patlıcanı sevdim. çocukken hiç sevmeden yerdim.
  • 111111  (25.08.14 15:37:16)
icetea, limonata.

  • klassno  (25.08.14 15:38:30)
Mantar. Küçükken sirinlerin evi diye yemezdim, biraz büyüyünce annem zorla yedirmeye basladi. Şimdilerde en sevdiğim yemeklerden biri.

  • fraise  (25.08.14 15:47:52)
almanya, almanca ve almanlar. zamanında çok büyük konuşmuştum, yolum düşse yine gitmem demiştim, şimdi oraya yaşamaya gitmek için çırpınıyorum 1 yıldır.

başlığı senin açtığını gördüğümde bu cevap daha da bi anlam kazandı :)
  • letheavendangered  (25.08.14 16:10:17)
Bülent Ortaçgil.

  • jamiro  (25.08.14 16:11:14)
limonlu dondurmayı bu yaza kadar ağzıma sürmüyordum. bu sene sadece limonlu dondurma yedim.

  • boyalı kuş  (25.08.14 16:13:12)
asla starbucks'a gitmem diyordum.

bir gün bahariye'deki şubesine gittim. o günden beri evden çok starbucks'ta vakit geçiriyorum.
  • halitkin  (25.08.14 16:52:46)
Müslüm Gürses. Özellikle yeniden yorumladığı güncel şarkılar bir harikaydı.

En favorim ise;

www.youtube.com
  • Evocati  (25.08.14 16:55:04)
imgur.com
orijinal oyun almak, ne para verecem lan derdim ama başka insanlarla multiplayer oyun oynama deneyimi çok başka.
ciddi ilişki.
üniversitede okuduğum bölüm.
rakı.
hardal.
gamepad ile oyun oynamak.
bebekler-çocuklar.
kitap okumak.
goministlik.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (25.08.14 16:58:12)
Boks ne la apaçiler doldurur orayı hayatta gitmem derdim, dediğimin 3.günü kulübe kaydoldum.

Lise, üniversite, üniversite bölümü olarak asla gitmem dediğim yerlere ilk sıralardan yerleştim.

Asla fit bir insan olamam derdim, oldum.

Akademik kariyer diye kendimi yırtardım, sonra sik sok işlerin döndüğünü gördüm ve iş hayatına atılmak için can atar hale geldim.

Ama hiçbir şekilde pırasayı sevmeyeceğim, biliyorum.
  • vedat chili peppers  (25.08.14 17:00:49)
Asla sakal birakmam, omrumun sonuna kadar sinek kaydi olurum diyordum, simdi sakalliyim.

  • delifaruk  (25.08.14 17:03:40)
Kabak, balkabağı tatlısı olandan hani hala tam seviyorum diyemiyorum. şu an önüme koysalar yemem ama bir an geliyor sevip yiyebiliyorum aramızda öyle değişik bir ilişki işte. Kedi, ne kada da datlılarmış fikrim değişti bir anda sevdim.

  • alciphron  (25.08.14 17:47:47)
Patlıcandan nefret ederdim, şimdi karnıyarık olsa da yesem diyorum

  • fuzzy olmak istemistim  (25.08.14 18:32:29)