[]

alibaba'dan elektronik cihaz, çeşitli sorular

mouse, kulaklik vs almayi dusunuyorum. iki sorum var;

1-Paypal ile öderim. Sıkıntı çıktığında para iadesi alabilir miyim?
2- Gümrükte 75 euro sanırım sınır var ama dolar kurundan gelecek ürün. 75 euro yaklaşık 100 usd'ye geliyor, 90 usd'lik ürün takılır mı acaba?

Yani daha basit anlatayim, kur hesaplıyorlar mı? yoksa aa 75 usd olacak diye kalır mı ürün gümrükte?

 
1) paypal kabul olmuyor sanırım
2) birden fazla ürün alacaksan ayrı ayrı paketleneceği için sorun çıkarmaz. yani benimkinde çıkarmamıştı paketler aynı gün gelmesine rağmen. tek bir paketse biraz şansa kalmış. geldiği de oluyor gümrükte kaldığı da.

  • marido  (21.08.14 16:10:24) 
1- alibaba ve aliexpress'te paypal yok artık. Site çok rahat şekilde refund veriyor sorun çıkarsa.

2- 90 dolarık ürün eğer yasaklı listesinde yoksa bir şey olmaz. farklı satıcılardan alacaksan zaten ayrı zamanlarda geldiği için hiç sıkıntı çıkmaz.
  • fakyoras  (21.08.14 16:17:50 ~ 16:18:22) 
Aynı satıcıdan alıyorum bundle. Alacağım üründe mouse, kulaklık ve mousepad var.

www.aliexpress.com

Yasaklı listesinde yoktur bunlar muhtemelen.
  • archely  (21.08.14 16:21:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.