Film önerisi

Passolini,
Ingmar Bergman
David Lynch
Fellini

'den film önerisi istiyorum. :)

Teşekkürler

www.imdb.com

bence ingmar'ın en güzel filmi.
  • thracian  (16.08.14 20:27:10)
bergman'ın en iyi filmleri:

persona
wild strawberries
seventh seal
autumn sonata
winter light (bu film bergman'ın "tam istediğim gibi olan tek film" dediği filmdir)

pasolini'nin en iyisi:

salo

david lynch en iyileri:

eraserhead
mulholland dr.
lost highway
elephant man

fellini en iyileri:

otto e mezzo
la strada
amarcord
i vitellioni
satyrcon
  • lesmiserables  (16.08.14 20:32:46)
Teşekkürler :) Salo'yu izledim bu arada :)

  • secilmis uye  (16.08.14 20:45:28)
passoliniye giriş niteliğinde bence Medea, ama seyrettiysen kendisini Salò o le 120 giornate di Sodoma olabilir..
Lynch'ten en çok lost highway'ı seviyorum (klasik herkeste olduğu gibi), ama bence ona da giriş niteliğinde olan mulhold drive ı önereyim.
bergman persona ve winter lights derim.
fellini, 8.5. sırf beni değil herhalde etkilemediği bir adamın kulu yoktur bu adamın. Amarcord ile başlama, ben ilk bu filmi ile başladım ve bir süre seyredemedim adamı çok konuşuşduğu için sevemedim nedense filmlerini ama şuan hata yapmışım öyle diyorum.
  • botamaniaensis  (16.08.14 22:04:04 ~ 22:05:24)