60-80 arası güzel filmler

60-80 hadi 83e kadar da olabilir güzel filmler var mı tavsiye edebileceğiniz. bu aralar eski filmlere sardım.
robert redford, paul newman ve steve mcqueen filmlerini izledim. bunun dışındaki önerilere açığım. ha bir de korku olmasın

Tum bergman filmleri ozellikle (bkz: persona) ve (bkz: wild strawberries)
siddete varsan pasolini (Salò o le 120 giornate di Sodoma yasaklanmis bir yonetmendir ) ve gene bir diger italyan klasigibertolucci filmleri (Ultimo tango a Parigi)
almanlardan werner herzog mutlaka izle derim
son olarak: rainer werner fassbinder favorimdir.
yaz yaz bitmez boyle valla
  • botamaniaensis  (15.08.14 12:03:40 ~ 12:05:31)
valla çok klasik olacak ama;

rocky serisi (başlangıç 70lerde)
star wars serisi (başlangıç 70lerde)
godfather serisi (başlangıç 70lerde)
scarface (1983)
johnny got his gun(1971) (metallica one'ın klibindeki sahneleri olan film, savaşta bütün uzuvları kopan bir adamı anlatıyor)
apocalypse now (1979) (izlemedim, marlon brando oynuyor, yönetmen francis ford coppola(baba'nın yönetmeni), savaş filmi)
One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) (jack nicholson oynuyor, akıl hastanesinde geçiyor,drama, keyifli film)

ilk aklıma gelenler...
  • yanginmerdiveni  (15.08.14 12:07:08)
apocalypse now
dr jivago
dr no
from russia with love
gold finger
thunderball
you only live twice
on her majesty's secret service
diamonds are forever
live and let die
the man with the golden gun
the spy who loved me
moonraker
for your eyes only
a clockwork orange
gone with the wind
the french connection
deliverance
the getaway
the exorcist
mean streets
the sting
chinatown
the conversation
the godfather
all the president's men
annie hall
taxi driver
halloween
kramer vs kramer
  • for the record  (15.08.14 13:18:58)
ios'ta hergünbirfilm diye bir aplikasyon var. her gün bir film öneriyor ve önceki önermeleri görebiliyorsun.
tamamı 60-80 arası, herkesin bilmeyeceği filmler. mutlaka indirip bir göz at.

  • tek terk  (15.08.14 13:21:20)
(bkz: the shinnig)
(bkz: Das Boot)
(bkz: A Clockwork Orange)
(bkz: One Flew Over the Cuckoo's Nest) +1 benim için apayrıdır.
ve sergio leone üçlemelerini izleyin mutlaka iyi kötü ve çirkin ve birkaç dolar için filan.
  • karacigerim vur kadehlere  (15.08.14 14:57:56)
(bkz: 12 Angry Men)

  • opethian  (16.08.14 16:45:33 ~ 16:46:13)