sizin yorumunuz

www.facebook.com
yorumları okuyunca çok güldüm. sizin yorumunuz nedir merak ettim.

olay hakarete geldiği an silcem duyuruyu.

"Atatürk karşıtı olmayı hep zeka noksanlığı, mental retardasyon olarak gördüm"

bundan sonrasini okumadim, okumaya deger bulmadim. bu dusuncedeki insanda cok net zeka noksanligi ve mental retardasyon vardir.
  • nawres  (13.08.14 01:18:46)
ataya hakarete yorumum yok, isteyen istediğini der ve sonuçlarına katlanır. yorumlayanlar adına ise okurken utandım, herkeste bir kasıntı hali, her şeyi ben bilirim havası hakim.

  • gadasiz  (13.08.14 01:20:59)
İnsanlar adına utanmaktan bitap düştüm okurken. aldkaldja
Muhtemelen bir zamanlar milyon öğrenciden ilk onbini arasında yer almış insanların bu kadar sığ düşündüğünü, fikirsiz, birikimsiz olduğunu; sıkı sıkıya bağlı oldukları fikirlerini savunmak için bile 7 yaşından beri onlara tekrar tekrar okutulan cümleleri kullandıklarını gördüğümde üniversite eğitiminin içinin nasıl boşaltıldığına bir kez daha ikna oldum.

edit: Olayın her iki tarafı için de geçerli bu söylediklerim.
  • ay nov kung fu  (13.08.14 01:21:49 ~ 01:22:42)
Hakaretin her turlusu kotudur.Kime oldugu onemli degildir.

  • diss0640  (13.08.14 01:23:29)
ebru yaptığı ilk yorumla kapak yapmış

  • yuzyillardir uyuyan dramatik prens  (13.08.14 01:24:41)
Ben sözlükteki başlıkta ikinci sıraya yazdım ne düşündüğümü. İsteyen kişi istediğine istediğini diyebilir.

  • i was made for you  (13.08.14 01:25:51)
@ay nov kung fu aslında benim takıldığım nokta o aslında. ilk onbine girmek diye bi ayrım yapmak.
hani tıp okuyanları kıskanacak durumda değilim zaten de konunun üniversite okuma-yüzdelik dilime bağlanması saçma geliyor.

  • seksen9  (13.08.14 01:29:18)
@seksen9 Kesinlikle zekayı kastetmedim. İlk onbin ayrımının sebebi dahil olmaya hak kazanılan üniversite skalası. Benim bahsettiğim, en iyi üniversitelerde okumaya hak kazanmış insanların eğitim ve kültürel birikim namına sıfıra yakınsıyor olduğu gerçeği. Üniversite iyiyse iyi eğitim almalarını bekliyoruz insanların haliyle. Üniversite eğitimi de yalan yani bu olay üzerinden bakınca.(mesleki açıdan değil entelektüel açıdan)

  • ay nov kung fu  (13.08.14 01:37:51)
eğitim ile öğretimin farklı şeyler olduğunu göstermiş her iki taraf da.

  • Lim5  (13.08.14 01:39:45)
Oraya yorum yazmak zaman kaybi bence.

  • delifaruk  (13.08.14 02:11:31)
Ebru'ya resmen aşık oldum. Ne güzel yazıyor öyle.

  • vyava  (13.08.14 03:00:53)
Şov yapıyorlarmış gibi geldi

  • neseranni  (13.08.14 04:25:13)
en az 2 senesini sabah akşam test çözmeye ayırıp sınav kazananların "tıp fakültesiaaa" diye ortada dolaşması çok komik. "türbanla üniversiteye atam olmasa giremezdin" demek decahilliğin diz boyu olduğunun kanıtı. daha düne kadar inançlı kadınlar üniversiteye alınmıyordu bu embesil ezberci kafalar sayesinde.. üniversiteler sadece asimile olmuş biz gibilere açıktı. ne özgürlüğü allasen..

Beyin akmış gitmiş teste odaklanmaktan.
  • warrior princess  (13.08.14 07:58:22)
ebru tam bir @2.

  • galahad  (13.08.14 08:25:59)