ulan hayat ne kadar pahalıymış

bugün 1kg 300 gram tavuk kanat ve bi tane de 7 kiloluk karpuz aldım 26 lira tuttu. resmen servet yiyormuşum evde şimdiye kadar. Bana pahalı geldi acaba ben mi fakirim, fiyatlar normal mi?

edit: tavuğa pahalı demişsiniz de karışık kanat almadım sadece yaprak kanat var içinde. inşallah kazık yememişimdir :/ bu arada karpuz baya iyiydi baya iyi seçmişim :)

o değil de geçen hafta iki tane karpuzu direkt çöpe attım, yenilmeyecek kadar kötüydü.

yazık değil mi o parama ya :'(
  • mea maxima culpa  (10.08.14 19:06:50)
Sadece basit temel ihtiyaçlar için markete 100 TL verdiğimizi düşününce, evet, pahalıca. Ya da bizim maaşlar düşük.

  • aychovsky  (10.08.14 19:08:05)
Karpuz çok gereksiz bir meyve, çoğu dandik çıkıyor zaten. Mesela muzda böyle bir ihtimal yok, muz muzdur hepsi güzeldir, ya da elma. Bence karpuz almayın.

  • i was made for you  (10.08.14 19:08:21)
geçen hatunla bi markete girdik, 3 5 şey aldık, 150 tl tuttu, yemeye kıyamadık hala duruyorlar buzdolabında.

  • devorgilla the gunslinger  (10.08.14 19:09:50)
türkiye'de alım gücü diye bir şey yok. marketteki ürünler maaşlara oranla pahalı.

  • christopher nolan  (10.08.14 19:13:18 ~ 19:14:21)
ben haftada 2 kez 20-30 liralik alisveris yapiyorum, cokzel yasiyorum. ne aliyosunuz olm o kadar.

  • hjarteblod  (10.08.14 19:13:24)
cp piliç bayii için konuşursak kilosu 12-13 tl falan. her yerde aynıdır diye düşünüyorum. 7 kg karpuz için kilosuna 2 tl ödemen gerekiyor bu durumda.

seçeneklerimiz şunlar:

1) tavuk özel bir tavuk (altın yumurtluyor olabilir tikat)
2) karpuz, yer çekimsiz ortamda yetiştiriliyor olabilir.
3) sana fena geçirmişler.

make your choice
  • canercuxy  (10.08.14 19:17:14)
alım gücü düşük ondan böyle. ama norveç çok pahalı, ama avustralya çok pahalı insanlarına bunu anlatamıyorsun, asıl türkiye pahalı diyoruz ama anlamıyorlar, basmıyor kafaları.

  • baldur  (10.08.14 20:19:38)